Závislost na alkoholu je aktuálně velice řešený problém. Bohužel s ní žije život stále více lidí. Odborníci jsou toho názoru, že se jedná o duševní poruchu, která se projevuje různě. Alarmujícím příznakem je to, že pacient cítí neovladatelnou, ohromnou a obrovskou chuť na alkohol. Když člověk trpící alkoholismem vidí v obchodě láhev, nemůže odolat a koupí si jí. K dalším příznakům se řadí i tajné pití nebo odcizení od rodiny a přátel, o něž najednou není zájem.

Doktoři, kteří se s alkoholiky setkali, také říkají, že jedinci trpící alkoholismem pociťují stále větší toleranci vůči alkoholu. Jinak řečeno – vydrží toho mnohem více.

I když je závislost na alkoholu stále častěji se vyskytujícím problémem, nejedná se o neřešitelný problém – naopak, problém se dá řešit, stačí vyhledat odbornou pomoc.

Pomoc odborníka jako jediné východisko

Jelikož jsou alkoholici na alkoholu závislí, málokdy si sami dokážou odepřít alkohol, i když je na ně tlačeno z řad rodiny a přátel. Jediným východiskem ze situace je vyhledání odborníka. K tomu, aby alkoholik vyhledal odbornou pomoc, mohou dopomoct rodinní příslušníci nebo blízcí přátelé, kteří s jedincem trpícím alkoholismem budou mluvit a tlačit na něj, aby udělal ten krok, který mu může zase spravit život.

Problém nastává v okamžiku, kdy člověk léčbu odmítá. Pokud není léčba nařízená soudem a léčbu alkoholik nechce, není mu pomoci.

Alkoholici potřebují slyšet “ne”

Mnozí lidé, kteří žijí s člověkem, jenž je na alkoholu závislý, žijí v domnění, že se daný člověk zlepší, že jednoho dne to bude starý dobrý partner nebo partnerka, jakou byl před stykem s alkoholem. Jenže v době, kdy někdo trpí alkoholismem, je třeba sundat růžové brýle a je třeba k danému člověku přistupovat razantně, klidně i s odmítavým “ne”.

Jen tvrdým postojem je možné člověka v počátečním stádiu alkoholismu přimět k tomu, aby vyhledal odbornou pomoc v podobě NEO CENTRA, kde mu pomohou a vrátí ho zase na správnou cestu. Více informací o léčbě ze závislostí naleznete na www.neocentrum.cz.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/chlazene-pivo-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/chlazene-pivo-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíAlkoholiciZávislost na alkoholu je aktuálně velice řešený problém. Bohužel s ní žije život stále více lidí. Odborníci jsou toho názoru, že se jedná o duševní poruchu, která se projevuje různě. Alarmujícím příznakem je to, že pacient cítí neovladatelnou, ohromnou a obrovskou chuť na alkohol. Když člověk trpící alkoholismem vidí...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares