V obývacím pokoji tráví mnoho z nás většinu času. Již mnoho let je v bytech i domech právě tento obytný prostor přímo propojen s kuchyní, a tím vzniká unikátní místo setkávání celé rodiny. Při přípravě jídel již není hospodyňka striktně oddělena v samostatné kuchyni, ale může trávit čas se svou rodinou či přáteli. Propojením obýváku s kuchyní se ale nezměnila jen kuchyň a její funkce, i obývací pokoj a jeho význam dostal nový rozměr. Už žádné unifikované obývací stěny velkých rozměrů, těžké závěsy na oknech a uprostřed místnosti konferenční stolek obklíčen nepohodlnými křesílky z předrevoluční doby. Obývací pokoj by měl být nejen útulný, nýbrž i stylový. Pryč se zastaralými materiály a pozůstatky dob minulých a dejte svému domovu šmrnc.

Obývacím stěnám neodzvonilo

Není nutné rezignovat na všechno to, co jste ve svém obýváku roky využívali. Obývací stěny jsou určitě praktické, jen už nemusí nutně zabírat celou jednu stěnu. Zejména v menších pokojích je vhodné volit spíše subtilnější nábytkové sestavy, díky kterým bude pokoj působit vzdušně a nebude přesycen nábytkem. Jste milovníky vitrín? Ani těch se v moderním obývacím pokoji nemusíte vzdát, efektním řešením jsou například závěsné vitríny. Postačí doplnit o několik polic a skříňku na elektroniku, a moderní obývací stěna je na světě.

Bez křesla to nepůjde

Myslíte, že křesla do obývacího pokoje už nepatří? Jak se mýlíte! Sedací nábytek prošel jistě velkou proměnou a pohovky již dávno nevypadají jako dříve a křesla mohou snadno nahradit, ale takové pěkné křeslo jako solitér bude rozhodně slušet i vašemu obýváku. Máte své oblíbené, třeba po babičce? Nemusíte, stačí si vybrat nějakou pěknou a trendy látku a nechat si váš oblíbený kousek přečalounit. Získáte tak nový kus nábytku aniž byste přišli o ten starý 🙂 Pokud máte ke křesílku i podnožku, pak bude výsledný efekt dokonalý, a to nejen esteticky, ale i stran vašeho pohodlí.

Neváhejte proměnit váš obývací pokoj i další části bytu v moderní a funkční domov, to vše lze dnes zrealizovat i s omezenými finančními možnostmi, stačí jen trocha inspirace a velký rodinný projekt může začít.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/luggage-930768_1920-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/luggage-930768_1920-150x150.jpgPR-leadersBydleníV obývacím pokoji tráví mnoho z nás většinu času. Již mnoho let je v bytech i domech právě tento obytný prostor přímo propojen s kuchyní, a tím vzniká unikátní místo setkávání celé rodiny. Při přípravě jídel již není hospodyňka striktně oddělena v samostatné kuchyni, ale může trávit čas se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares