Česká dovolená bez kol je pro milovníky cykloturistiky nepředstavitelná. Ovšem, co dělat, když kola celé rodiny v autě nepřevezete? Řešení tu rozhodně je a cestování vlakem k tomu jistě nepatří. Převézt kola není nic cenově nedostupného a nesplnitelného. Stačí vybrat kvalitní nosiče a vyrazit vstříc novým zážitkům. 

Nosiče podle vašich představ

Existuje více typů nosičů, takže se váš výběr může rozšířit a lze si vybrat ten, který vám opravdu sedne. V případě, že jste člověk menšího vzrůstu, s největší pravděpodobností nebudete chtít dávat kola nad hlavu na střechu vozu. Kolo je velké a těžké. Avšak stále ale patří k cenově dostupnějším a oblíbeným nosičům. Pokud se rozhodnete pro tyto pomocníky, měli byste počítat s vyšší výškou po naložení kol a nejezdit například do podzemních garáží. Další mírnou nevýhodou je boční vítr, který vás může na silnicích potkat. A pokud se pro tento druh rozhodnete, musíte mít na střeše vozu i takzvané příčníky, a to buď připevněné na hagusech nebo pomocí zámků uchycených pod lem střechy. 

Druhá možnost

Další možností je nosič kol na tažné zařízení. Zde je jistě nutné mít tažné zařízení, takzvanou kouli, na kterou nosič připevníte. Tento způsob je bezproblémový a lze tvrdit, že i rychlý na upevnění a bezpečný. Navíc jistě oceníte, že jízdní vlastnosti budou nezměněné, pouze ovlivní délku auta. Jedinou záležitostí navíc je, že si budete muset pořídit další SPZ nebo ji budete muset z auta předělávat na nosič. Vždy je ale jednodušší a praktičtější zvolit první možnost. Stačí zajít na registr silničních vozidel, počkat a můžete bez obav vyrazit na výlet.              

Poslední možností je nosič kol na páté dveře. I na dveřích lze kola pohodlně převážet. Navíc na ně lze umístit až čtyři bicykly. A co se týče jízdních vlastností, zůstávají neměnné. Nicméně doporučujeme nosiče vybírat dle vašeho typu vozu, a to především při využití pátých dveří. V případě, že si nejste jistí, využijte nabídku a pomoc od ověřeného prodejce Autodoplňky-obchod.cz.   

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/bigstock-Bike-Transportation-Two-Bike-247578622.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/bigstock-Bike-Transportation-Two-Bike-247578622-150x150.jpgsvet zenyAuto-motoautodoplňky,nosič kol na páte dveře,nosiče kol,přeprava kol autem,prodejce autodoplňků,střešní nosič kolČeská dovolená bez kol je pro milovníky cykloturistiky nepředstavitelná. Ovšem, co dělat, když kola celé rodiny v autě nepřevezete? Řešení tu rozhodně je a cestování vlakem k tomu jistě nepatří. Převézt kola není nic cenově nedostupného a nesplnitelného. Stačí vybrat kvalitní nosiče a vyrazit vstříc novým zážitkům.  Nosiče podle vašich...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku