Na děti číhá mnoho nástrah a starostliví rodiče se většinou skutečně oddechnout až ve chvíli, kdy se dítě stěhuje z domu. Jak se říká, malé děti malé starosti, velké… U těch větších ale už mnohé neovlivníte, jezdí samy do školy, chodí ven s kamarády apod. U těch malých naopak může být vaše míra vlivu zásadní. Postupně by se každé dítě mělo naučit přecházet přes silnici, s jízdou na koloběžce a kole by se mělo učit pravidlům silničního provozu a jednou z velmi důležitých dovedností, které může dítěti mnohdy doslova zachránit život je schopnost plavat. Děti obvykle vodu milují, ať už se jedná o špinavou kaluž  nebo jen konev plnou vody. Letní měsíce, které jsou k vodním radovánkám jako stvořené, děti zbožňují a jsou ideální dobou, kdy je s vodou začít pomalu seznamovat.

plavání dětí - mimiI přes záplavu kurzů plavání pro miminka od několika měsíců, nemusí být tato forma někomu sympatická nebo si ji nemůže dovolit. Kurzy totiž rozhodně nebývají levné, velmi často se cena za jednu lekci pohybuje kolem 350,- Kč, což není zrovna málo. Některé maminky se nemusí po porodu cítit nejlépe a nebo rodičům třeba nevyhovuje hromadný výcvik záplavy pištících dětiček. Pak nezbývá než se do plaveckého výcviku pustit sami. Poradíme vám na co se zaměřit, aby plavání bylo zábava i už od prvních chvil.

Rozhodně se vyplatí začít dítko zvykat na vodu co možná nejdříve. Nemusíte s ním chodit hned o narození do bazénu, zvlášť vzhledem k omezené termoregulaci dětského tělíčka, které snadno rychle prochladne a pak také kvůli imunitě, která se teprve začíná utvářet. Začněte tedy v pohodě doma v teplé vaně nebo vaničce. Zvykejte děti na vodu i na obličeji a pomalu je začněte učit, kdy se mají nadechnout. Zvolte si nějaké slovo, které když vyslovíte, tak dítko ponoříte pod hladinu nebo v začátcích postačí polít mu hlavu třeba vodou z kelímku. Děti si snadno zafixují, že se mají nadechnout a čím dříve s výukou začnete, tím snazší to pro ně bude. Starší děti se obvykle bojí ponořit pod vodu a je pak třeba zvykat je opatrně a postupně. Jaké pomůcky volit při samotném plavání? Skvělá věc je jednoznačně pás na plavání, ze kterého je možné postupně odepínat jednotlivé díly. Křidélka jsou prima u velmi malých dětí třeba v kombinaci s páskem, ale při výuce plavání jako takového nejsou vhodná, protože ruce nelze správně ponořit. Pokud se už vaše dítě zvládne udržet na hladině, většinou pomocí stylu podobnému psí čubičce, výuku jednotlivých stylů raději ponechte odborníkům. Špatné návyky se pak velmi těžko odnaučí a zbytečně se bude trápit. S dětmi zkoušejte splývat, nebudou-li se bát položit a hladinu a nechat se vodou unášet, máte vyhráno.  A pak už žádné obavy, kdykoliv se vaše dítě přiblíží k jakékoliv vodní hladině, jednoduše budete mít o starost méně a to už přece stojí za tu trochu (tedy trochu více) trpělivosti, kterou budete při nácviku rozhodně potřebovat 🙂

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/plavání-dětí-titulka-1024x763.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/plavání-dětí-titulka-150x150.jpgPR-leadersRodina a vztahyTipyZprávyNa děti číhá mnoho nástrah a starostliví rodiče se většinou skutečně oddechnout až ve chvíli, kdy se dítě stěhuje z domu. Jak se říká, malé děti malé starosti, velké... U těch větších ale už mnohé neovlivníte, jezdí samy do školy, chodí ven s kamarády apod. U těch malých naopak...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku