Malé děti jsou radost a potěšení, ale každý rodič občas potřebuje chvilku pro sebe nebo je nucen pracovat a péči o dítě tak musí na několik hodin denně či týdně přenechat někomu jinému. Ti šťastnější mají babičky, dědečky či tety, které ochotně pohlídají kdykoliv je to třeba. Ale pak je tu velká řada těch, kteří takové štěstí nemají. A přesně ti musí dříve či později řešit otázku, komu své dítě svěří, aby bylo v dobrých rukou a spokojené a oni mohli být v klidu a bez starostí o ně.

hlídání dětí - procházkaPokud rodiče potřebují pravidelné hlídání z důvodu předčasného návratu do zaměstnání tzn. před dovršením druhého roku věku dítěte, pak často volí umístění dítěte do jeslí. Tyto instituce jsou dnes soukromé a tak je třeba počítat s tím, že za pravidelné docházení dítěte budou muset zaplatit často více než pět tisíc korun měsíčně. Další možností je využití služeb chůvy neboli paní na hlídání. Ani ty nejsou levné, ale specializované agentury jsou schopny nabídnout velké množství kandidátek, že kterých si dokáže vybrat i náročnější rodič.

Pokud se ale obáváte neosobního přístupu agentur, pak myslete na to, že doporučení od někoho blízkého je vždy nejcennější. Profesionální chůva zní krásně, ale babička je babička, i když ne ta vlastní. Stále podceňujeme energii seniorů kolem nás. Dost často jsou jen opuštění a nemají mnoho důvodů k radosti, ale uvnitř jsou plni lásky, kterou z nějakého důvodu nemají komu dát. Pohádková paní na hlídání může být třeba vaše sousedka z horního patra nebo matka vaší bezdětné kolegyně či kolegy. Tito lidé, bez dvou stran referencí a mluvící plynně pěti jazyky, možná dokáží dát vašemu dítěti více lásky než ti profesionálové z agentur a jelikož jejich motivace je jiná než čistě finanční, pak můžete ušetřit i značné peníze. Nebojte se zeptat, dobrých lidí je ještě stále mnoho, jen se tolik nevystavují všem na odiv.

Čtěte také:

Jedete s dětmi na dovolenou? Co vzít s sebou, kdyby zdraví zlobilo?                                                                                                                                                   Čas letních festivalů je tu, vezměte děti s sebou, budou se bavit s vámi.                                                                                                                                             Jak sbalit dítě na prázdniny? Kufr nebo batoh a co do nich?

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/hlídání-dětí-1-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/hlídání-dětí-1-150x150.jpgPR-leadersRodina a vztahyZprávyMalé děti jsou radost a potěšení, ale každý rodič občas potřebuje chvilku pro sebe nebo je nucen pracovat a péči o dítě tak musí na několik hodin denně či týdně přenechat někomu jinému. Ti šťastnější mají babičky, dědečky či tety, které ochotně pohlídají kdykoliv je to třeba. Ale pak...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku