Trápí vás také přebytečná kila, která jsou důsledkem vánočního času hojnosti a lenošení? Rozhodli jste se, že je na čase zatočit s přebytečnými kily jednou pro vždy a obáváte se, že s návratem do pracovního procesu ohrozí vaši snahu firemní stravování? Obavy jsou zbytečné , dalo by se spíše říci, že se jedná o jednu z obvyklých výmluv, proč se v hubnutí nedaří. Shrňme si několik zásad, které je třeba dodržovat a díky kterým bude váš boj stejně úspěšný o víkendu i v pracovních dnech.

Firemní stravování neznamená fast food

Ačkoliv je pravdou, že v pracovní době je čas na oběd většinou přesně vyměřený, a to mnohým lidem není příjemné, není nutné se tímto pravidelně stresovat. Jednoduše přijměte jako fakt, že v týdnu budete obědvat v určitém čase a nastavte si to jako rituál, podobně jako ranní čištění zubů a snídání, na které máte také o víkendu více času než v ostatní dny. Stres škodí v mnoha ohledech, ani při dietě není dobrým sluhou, spíše naopak. Na jídlo byste se měli těšit a také si ho vychutnat. Firemní stravování není dobré zaměňovat s fast food restauracemi, protože kvalitní dodavatelé zajišťují obvykle dostatečně široký výběr jídel, ze kterých si může vybrat každý. Není nutné si vybírat smažená jídla, k redukci váhy jsou vhodná nutričně vyvážená jídla s nižším energetickým obsahem. K masu si tak postačí vybrat místo obvyklé přílohy třeba salát a rázem máte zdravý oběd, který můžete s chutí a bez výčitek sníst.

I v práci jezte pravidelně

Kromě oběda je po čas pracovní doby důležité myslet ještě na svačiny. Nemáte-li možnost si je připravovat doma, pak si je obvykle koupíte na cestě do práce nebo v rámci poskytovatele firemního stravování. Opět je důležité klást důraz na volbu jídla a rovněž je nutné dodržovat pravidelnost stravování. Rozhodně nesmíte hladovět, tím způsobem se nikdy nezbavíte nadbytečných kil dlouhodobě, bude se vždy jednat o velmi krátkodobý efekt (všem známý jako jojo efekt).

Menší města a firmy mívají často omezené možnosti stravování, v porovnání s nimi má například závodní stravování od Arter.cz  rozhodně co nabídnout. Je to dáno jednak větší konkurencí ve městech, jako je Praha, ale možná i většími požadavky samotných zaměstnanců na kvalitu jídla. Ať už jsou ale vaše možnosti jakékoliv, vždy mějte na paměti, že rozhodnout se musíte sami, zdravý jídelníček za vás nikdo jiný nesestaví a nebude dbát na jeho dodržování.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/firemní-stravování-titulka.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/firemní-stravování-titulka-150x150.pngPR-leadersTipyTrápí vás také přebytečná kila, která jsou důsledkem vánočního času hojnosti a lenošení? Rozhodli jste se, že je na čase zatočit s přebytečnými kily jednou pro vždy a obáváte se, že s návratem do pracovního procesu ohrozí vaši snahu firemní stravování? Obavy jsou zbytečné , dalo by se spíše...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku