malta - moře a útesyPrázdniny jsou doslova za rohem a vy ještě nemáte vybráno, kam se letos vydáte? Tunis a Egypt se vám nezdá být dost bezpečný, na Maledivách už jste byli pětkrát tak kam se vrtnout 🙂 Co takhle Malta? Toto souostroví se nachází ve Středozemním moři, mezi Sicílií a Libyí a skládá se ze šesti ostrovů. Obydlená je však pouhá polovina z nich. Kromě největší a nejlidnatější Malty je to ještě Comino a Gozo. Malta je ostrov nevelké rozlohy, vše ale směle dožene množstvím zážitků, které nabízí. Je to ideální místo jak pro rodiny s dětmi, které hledají klidnou dovolenou, tak pro milovníky adrenalinu a dobrodružství. Cestovatele lační památek a krásných měst si zde také přijdou na své. Cestovat můžete jak pronajatým autem (jezdí se vlevo), tak veřejnou dopravou. Autobusová doprava je zde spolehlivá a jízdné se řídí počtem najetých kilometrů (minimální cena je 60 centů). Když už víte jak, zbývá ještě zjistit kam. Tedy, která místa stojí za to navštívit.

Malta - mapkaZačneme hlavním městem Malty – Vallettou. Říká se jí “Perla Baroka” a je centrem umění a také zábavy.  Kromě Paláce velmistrů a katedrály sv. Jana zde naleznete mnoho dalších památek a pohled na Velký přístav ze zahrad Barrakka vám vyrazí dech. Zábavou to tu žije celý rok, Malta nikdy nespí, zdá se. Turnaje, karnevaly a krásná hudba vám zpestří dovolenou a nechá vám nahlédnout do jiného, tak nějak bezstarostného světa. Opustíme Vallettu a vydáme se 17 km jihovýchodně do rybářské vesničky jménem Marsaxlokk. Nedělní dopoledně tu patří trhům, kde koupíte doslova vše a jinak si nesmíte nechat ujít návštěvu z některých místních restaurací, které lemují přímořskou promenádu a dát si jednu z rybích specialit. A teď dále, na druhou stranu od Valletty po pobřeží zavítejte do Bugibby. Toto letovisko je proslulé průzračným mořem, skalnatými i písčitými plážemi. Naleznete zde množství obchodů a žije to zde rušným nočním životem. Ve vnitrozemí jistě stojí za návštěvu původní hlavní město Malty – Mdina. Z katedrály je nezapomenutelný výhled na ostrov. Přes zahrady San Anton se vydejte do vesničky řemesel Ta Qali.

Malta - výhledChcete-li objevovat i další z ostrovů, pak věřte, že každý z nich nabídne něco zcela jiného. Zatímco neobydlené Comino je místem jedné z mála přírodních rezervací v celém Středomořím a nesmí se zde lovit ani sbírat minerály nebo květiny, větší Gozo je rájem romantiků. Vydejte se na úžasnou písčitou pláž Ir-Ramla a tzv. Červené písky I-Hamra na severu. A tam také naleznete útes, ve kterém se nachází jeskyně Kalypso. I Gozo je ideální pro potápění, stejně jako Malta, tedy o zážitky rozhodně nebude nouze v žádném ohledu.

Tak sbalit kufry a sportovní výbavu nebo piknikový koš a spěchejte na letiště. Na Maltu lítá z Prahy přímý let s Air Malta a letenky se pohybují v cenách od necelých šesti tisíc. Ubytování na Maltě či Gozu seženete snadno, kromě velkého počtu větších i malých hotelů je zde možnost ubytování v soukromí a můžete tak zažít o něco více z místních tradic a zvyků. Tak šťastnou cestu!

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/malta-Valletta.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/malta-Valletta-150x150.pngPR-leadersCestováníZprávyPrázdniny jsou doslova za rohem a vy ještě nemáte vybráno, kam se letos vydáte? Tunis a Egypt se vám nezdá být dost bezpečný, na Maledivách už jste byli pětkrát tak kam se vrtnout 🙂 Co takhle Malta? Toto souostroví se nachází ve Středozemním moři, mezi Sicílií a Libyí a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares