Mnoho žen, ale i mužů se trápí, že s přibývajícími roky roste i počet vrásek na jejich tvářích a že kůže celého těla už není tak pružná jak bývala. Je to přirozený proces stárnutí a někteří jedinci mají genetické předpoklady k rychlejšímu stárnutí a jiní k pomalejšímu. Nicméně nemá žádný smysl, že tím trápit a podstupovat často nesmyslné plastické operace ve snaze vypadat v šedesáti na dvacet. Stárnout s grácií, jak se říká, to je umění. Tak si zkuste s každou novou vráskou představit, kolik za ní bylo hodin smíchu, kolik krásných zážitků s rodinou či přáteli. Život je cesta a naše tváře jsou takovou pomyslnou mapou.

vrásky - okurkaAbychom ale nezůstali u pouhého filozofování a dodali i trochu naděje těm, kteří sice nechtějí podstupovat řadu plastických operací, ale zároveň stojí o to, vypadat co nejdéle mladistvě a mít pěknou pokožku. Zásadou číslo jedna je, začít již s péčí o pleť od dospívání. Začít kosmetikou čistící pro mastnou či problematickou pleť v období puberty. Nejprve používat lehké krémy či emulze a kolem 25. roku začít s pravidelnou hydratací 2x denně a v oblasti kolem očí začít používat krémy se složkami proti stárnutí. Po třicítce je třeba kromě hydratace, která je základ v každém věku, už na celý obličej a dekolt aplikovat krémy a séra s anti-aging složením a pravidelně provádět peeling. Z přírodních pomocníků svou službu skvěle splní například slupky a šťáva z okurky, obsahují vitamín C a její antioxidační účinek udělá doslova zázrak, trpíte-li na kruhy pod očima. Citronová šťáva a rozpůlený citron je ideální na odstranění pigmentových skvrn z nadměrného slunění, rozpůlený citron funguje také jako přírodní peeling vhodný na extrémně jemnou pokožku dekoltu. Poslední z přírodních zázraků na boj proti vráskám je vaječní bílek, aplikujte po dobu několika týdnů na okolí očí a uvidíte k jak významnému zpevnění dojde.

Další kapitolou je zralejší věk, to je doba, kdy nejvíce žen i mužů začíná řešit již významnější změny na obličeji a těle. I zde se dá přírodě pomoci volbou správné kosmetiky pro tento věk a ten který typ pleti. Hydratace, dostatek spánku, správný pitný režim a životospráva budou lepší výsledek jen korunovat. Po šedesáti letech věku není třeba lámat na svou kůží hůl. Vytrvat v té správné péči o své zdraví je víc než opakované plastické operace nebo injekce botoxu a jak už bylo zmíněno, umět stárnout je větší „machrovina“ než nosit v sedmdesáti minisukně a výstřih k pupíku 🙂

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vrásky-titulka-1024x467.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vrásky-titulka-150x150.jpgPR-leadersMóda a StylŽenyZprávyMnoho žen, ale i mužů se trápí, že s přibývajícími roky roste i počet vrásek na jejich tvářích a že kůže celého těla už není tak pružná jak bývala. Je to přirozený proces stárnutí a někteří jedinci mají genetické předpoklady k rychlejšímu stárnutí a jiní k pomalejšímu. Nicméně nemá...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku