Velikost zimního střediska, délka a počet sjezdovek nebo třeba rychlost lanovek jsou věci, které je potřeba brát při výběru té nejlepší zimní dovolené v potaz. Nikdo z nás ale nesjíždí svahy bez toho, aby se kochal přírodní scenérií kolem sebe. Kam se vydat za těmi nejkrásnějšími vrcholy a dokonalou zimní atmosférou? Vybrali jsme pro vás ty nejlepší skiareály s kouzelným výhledem.

Alpám vévodí švýcarský Zermatt

Zimní středisko v Zermattu sice stále připomíná spíše vesnici než velké turistické letovisko, mezi lyžaři ale patří k nejoblíbenějším evropským destinacím. Ačkoli se tam lyžování někomu může zdát příliš drahé, zimní dovolená v Zermattu opravdu stojí za to. Najdete tam totiž ta nejkrásnější panoramata v celém Švýcarsku.

Lyžařskému areálu s přehledem dominuje několik desítek čtyřtisícovek v čele s Matterhornem, který se tyčí do výšky 4 478 metrů. Můžete si zde užít více než 360 kilometrů různě obtížných sjezdovek a když se lanovkou necháte vyvézt na Klein Matterhorn ve výšce 3 883 metrů, pohled dolů vám jistě vyrazí dech. Jedinečný až 17 kilometrů dlouhý sjezd do údolí, kde překonáte převýšení 2 300 metrů, vás navíc zavede do překrásného údolí s jedním luxusním hotýlkem vedle druhého.

Kouzlo francouzského Chamonix

Malebné horské město Chamonix se pyšní krásným výhledem na masiv Mont Blanc, který obklopují další horské vrcholy a také velké množství upravených svahů. Mezi lyžaři je tento resort proslulý především díky vynikajícím podmínkám pro jízdu ve volném terénu. Návštěvníkům se tak otvírá úchvatný pohled třeba na Bossonský ledovec.

Pokud se necháte lanovkou vynést na skalní jehlu Aiguille du Midi, určitě nebudete litovat. Naskytne se vám tak totiž možnost nahlédnout do téměř tříkilometrové hloubky a obdivovat unikátní ledovcový svět. Nezapomenutelným zážitkem bude také následný volný sjezd údolím Vallée Blanche, kde najdete úchvatné pilíře ledovcového ledu. Slunečné svahy Bréventu pak ocení ti méně náročnější lyžaři.

Oblíbený rakouský Kitzbühel

K nejznámějším a nejluxusnějším střediskům zimních sportů v Rakousku patří jednoznačně Kitzbühel. Toto místo vás okouzlí svým tyrolským šarmem, romantickými dlážděnými uličkami i kouzelnou přírodní scenérií. Ne nadarmo považují milovníci zimních radovánek Kitzbühel za jedno z nejluxusnějších a nejpohodlnějších zimních středisek.

Na své si zde přijdou především zkušení lyžaři. Ti sem jezdí hlavně kvůli sjezdovce Streit, kde se každoročně pořádá jeden z nejnebezpečnějších a nejtěžších sjezdů Světového poháru. Po strmé stuze ledového sněhu se zde vrhají pouze ti nejodvážnější, kteří se rozhodli na souboj vyzvat samotnou přírodu.

Luxusní Cortina d´Ampezzo

Závratné skalní věže Dolomit můžete obdivovat v italském lyžařském resortu Cortina d´Ampezzo, které patří i mezi celebritami k nejoblíbenějším místům pro setkávání. Areál se totiž nachází ve slunečném údolí ohraničeném vrcholky, z nichž se některé tyčí až do výšky 3 000 metrů.

Středisko Cortina d´Ampezzo je právem nazývané perlou jižních Alp. Možná právě proto se areál stal hostitelem zimních olympijských her v roce 1956 a na jeho svazích se během divokých filmových honiček proháněl i James Bond.

Garmisch-Partenkirchen ocení sportovci

Středisko Garmisch-Partenkirchen je zimní ráj pro lyžaře, kteří preferují delší a sportovnější sjezdovky. Tento německý klenot se u nás řadí k oblíbeným destinacím, protože patří k těm, které jsou ze západu a středu Čech nejdostupnější. Hlavní atrakcí je nejvyšší německá hora Zugspitze. V jejím náručí se rozprostírá členitý ledovcový areál.

Obrovská panoramatická terasa na Zugspitze nabízí úžasný pohled na pět stovek alpských vrcholů. Směrem na sever se pak rozprostírá zdánlivě nekonečná nížina, kde při dobré viditelnosti můžete zahlédnout i Mnichov. Samotný výjezd na vrchol kabinovou lanovkou od Eibsee je neopakovatelným zážitkem, její stěny i podlaha jsou totiž panoramaticky prosklené.

České a slovenské scenérie

Za krásnou přírodní scenérií ale nemusíte jezdit daleko. I na českých a slovenských horách se najdou místa, která vás okouzlí svým krásným výhledem. Přehled zimních středisek v naší kotlině najdete na stránce NaSvah.cz, kde se mimo jiné dočtete i různé zajímavosti spojené s lyžováním.

Mezi nejoblíbenější destinace na Slovensku patří rozhodně lyžařské středisko Jasná. Celému areálu dominuje vrchol Chopok, kde najdete ikonickou stavbu s názvem Rotunda. Ta nabízí nezaměnitelný výhled na Horehroní a Západní Tatry, který si můžete užít na panoramatické terase s restaurací.

Většina českých středisek v současné době přináší také možnost prohlédnout si aktuální situaci na webkamerách, což jistě ocení všichni lyžaři i snowboardisté. Mnoho českých milovníků zimních sportů preferuje na sjezdovkách především pohodlí. Ten, kdo hledá krásné výhledy, si ale přijde na své třeba ve skiareálu Ještěd, kde se nachází masivní televizní vysílač s panoramatickým výhledem, ve Špindlerově Mlýně nebo ve ski resortu Černá Hora – Pec, který spojuje pět jednotlivých zimních středisek.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/nejkrasnejsi-evropska-lyzarska-strediska.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/nejkrasnejsi-evropska-lyzarska-strediska-150x150.jpgPR-leadersCestováníVelikost zimního střediska, délka a počet sjezdovek nebo třeba rychlost lanovek jsou věci, které je potřeba brát při výběru té nejlepší zimní dovolené v potaz. Nikdo z nás ale nesjíždí svahy bez toho, aby se kochal přírodní scenérií kolem sebe. Kam se vydat za těmi nejkrásnějšími vrcholy a dokonalou zimní atmosférou?...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku