Bez jídla se dnes žádný člověk neobejde. Mnoho lidí jí podle toho, na co mají chuť a co jejich tělu prospívá. Jsou ale i tací, kteří hledají spíše alternativní cesty. Podívejme se společně na několik variant, které se stávají trendem stále více.

Raw strava

Jeden z velmi populárních alternativních stravovacích směrů. Už název jasně napovídá, že lze mluvíme o jídle, které je konzumováno pokud možno syrové. Inspirace tohoto stylu stravování je spojena hlavně s vyžitím všech prospěšných látek, které konkrétní potravina má. Tomu odpovídají také hlavní zásady:

  • Výhradně rostlinná strava
  • Minimalizace tepelných úprav
  • Sušení a jiné postupy přípravy

Vegetariánská strava

Vegetariánství je dnes celkem populární směr, který je vyhledáván po celé zemi. Jeho specifikace je založena na tom, že je z jídelníčku vyřazeno veškeré maso. A to jak klasické, tak i maso rybí. Tento stravovací způsob je založený na konzumaci zeleniny, nebo živočišných produktů, které vznikají přirozeně. Moderní gastronomie se dnes tímto trendem často inspiruje, a to hlavně kvůli možnosti zajímavějšího vžívání zeleniny v pokrmech.

Veganská strava

Ta vychází z vegetariánství. Nutno však říci, že oproti němu jsou ve veganské stravě zakázány také veškeré živočišné produkty. A to dokonce i vejce nebo mléko, včetně výrobků z nich. Základem jídelníčku je ovoce a zelenina, ale i ořechy, luštěniny, stejně jako různé náhražky, jako jsou různá sójová mléka, která mohou být alternativami mléka klasického.

Paelo strava

Zajímavý trend, který je často spojený s hubnutím. Paleo strava se inspirovala minulostí a tím, jak jedli lidé v paleo době. Je jasné, že v tomto období nebylo tolik na výběr a tak lidí jedli hlavně to, co dokázali natrhat, nasbírat a jednou za čas také ulovit. A to je směr, kterým se inspiruje právě tento moderní stravovací návyk, ze kterého vychází i takzvaná paleo dieta.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_ostrov-inspirace_cz_nahledovy.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_ostrov-inspirace_cz_nahledovy-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíBez jídla se dnes žádný člověk neobejde. Mnoho lidí jí podle toho, na co mají chuť a co jejich tělu prospívá. Jsou ale i tací, kteří hledají spíše alternativní cesty. Podívejme se společně na několik variant, které se stávají trendem stále více. Raw strava Jeden z velmi populárních alternativních stravovacích směrů. Už...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku