Obytné vozy jsou v posledních letech velice oblíbené. Důvodem toho je rostoucí poptávka po takzvaných road tripech, během kterých lidé chtějí objet co nejvíce míst po vlastní ose vlastním osobním automobilem, ve kterém chtějí i přespávat. Obytné vozy jsou proto pro tento typ cestování jako stvořené. Pokud se i vy zrovna ohlížíte po takovém typu vozidla, pojďme si prozradit, podle čeho se dělí či jak se rozdělují. Obecně lze říct, že se obytné vozy dělí podle nástavby a vestavby. Zatímco nástavby se dále dělí do několika kategorií, vestavby do auta či vestavby do dodávek nemají žádné další podkategorie. 

Nástavby vozidel

Nástavby do obytných vozidel se dělí dále do několika dalších kategorií, respektive podkategorií, jak již bylo zmíněno. Konkrétně se dělí na vozidla integrovaná, vozidla polointegrovaná a na alkovnové vozy.

Pokud bychom se měli pozastavit nad integrovanými vozidly, řekli bychom, že se jedná o takzvané autobusy. V tomto případě se dodává pouze rám vozidla s hnacím ústrojím a volantem. Poté se na rám dodá kompletní obytná nástavba, která má i integrovanou kabinu. 

Pokud bychom se měli pozastavit nad polointegrovanými vozidly, řekli bychom, že se jedná o velice oblíbený druh obytných vozidel. V tomto případě dodává výrobce jenom dodávkové vozidlo, které je takzvaně uříznuté za kabinou. 

Poslední jakousi podkategorií nástavby obytných vozidel jsou alkovnové vozy, kterým se také zkráceně říká alkovny. Jedná se o dodané podvozky, které mají rám a kabinu jako u výše zmíněných polointegrovaných vozů, ovšem nástavba je vyrobena nad kabinou. 

Vestavby vozidel

Co se týče obytných vestaveb do dodávek či aut, v tomto případě neexistují žádné podkategorie či kategorie. Ve zkratce se jedná jen o obytnou vestavbu do dodávkového vozidla, které má plnohodnotnou výstavbu pro kempování. 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/auta-nove-aaa-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/auta-nove-aaa-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoObytné vozy jsou v posledních letech velice oblíbené. Důvodem toho je rostoucí poptávka po takzvaných road tripech, během kterých lidé chtějí objet co nejvíce míst po vlastní ose vlastním osobním automobilem, ve kterém chtějí i přespávat. Obytné vozy jsou proto pro tento typ cestování jako stvořené. Pokud se i...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares