Každý, kdo se někdy stěhoval, jasně potvrzuje, že to není nic lehkého, ani snadného. Jedná se o činnost, která vyžaduje poměrně náročnou přípravu, stejně jako dobré časové sladění, ale i perfektní organizaci. Pokud i vy plánujete změnu svého bydliště, podívejte se, jak postupovat při stěhování, aby proběhlo co možná nejsnadněji.

Vytvořte si důkladný seznam

To první, co je určitě třeba, to jsou jasné a přehledné seznamy toho, co v bytě máte, co si zabalíte s sebou, a co v něm naopak zůstane. Tento seznam vám pomůže nejenom v tom, že můžete následně snáze kontrolovat, zda máte vše, ale pomůže také stěhovací firmě, popřípadě i přátelům v tom, aby jasně věděli, co má ve vašem původním domě nebo bytě zůstat. Může jít třeba o vybavení majitele, pokud jste v pronájmu.

Daný seznam doporučujeme sestavit už s předstihem. A to hlavně proto, abyste ho mohli průběžně upravovat a také proto, abyste měli dostatek času na rozmyšlenou, co si z vašich věcí necháte a co vyhodíte. Čím více věcí půjde pryč, tím při stěhování lépe.

Nezapomeňte na bezproblémový převoz věcí

Máte jasno v tom, jaké věci budete stěhovat? Od toho se odvíjí i to, čím je budete převážet. Proto je dobré myslet na sehnání správného auta. Posloužit může několik různých možností, kam řadíme třeba klasický osobní automobil s vlekem, stejně jako to může být velká dodávka, nebo klasický stěhovací vůz. Zkrátka a jednoduše je rozdíl, zda se bude jednat spíše o klasické krabice, nebo velký a rozměrný nábytek. Auto si sjednejte právě na den, kdy máte stěhování v plánu. Ideální je raději zvolit prostornější řešení, než následně zjišťovat, že se vám další věci už nevejdou.

Začněte s balením

To by mělo mít vždy svůj jasně daný systém. Pokud si chcete usnadnit jak samotné stěhování, tak i následné vybalování, je ideální postupovat podle jednotlivých místností. Věci z každé z nich umístíte do připravených krabic, které nezapomenete nadepsat. Mělo by se jednat nejenom o označení toho, kam věci patří, ale i o označení toho, zda jsou křehké, nebo nikoliv. Pokud máte čas, je dobré napsat i přibližný seznam věcí, které se v krabici nacházejí. Takto balit už můžete v podstatě několik dní před dnem D.

Přípravy na přesun věcí

Nyní už přichází jedna z nejdůležitějších fází samotného stěhování. Je to příprava na přesun věcí. Je ideální ve svém bytě vše připravit tak, aby to bylo nejenom po ruce, ale aby se vše do vozů skládalo tím způsobem, aby bylo možné i bezproblémové vyložení a nanošení do nového bytu v logickém pořadí, a ohledem na umístění jednotlivých krabic, stejně jako nábytku. Určitě je dobré jasně oddělit jednotlivé místnosti, jak se budou vynášet.

Přípravy na přesun věcí ale souvisí třeba i s tím, aby bylo dobře průchodné schodiště, popřípadě aby byla volná cesta k výtahu. Stejně tak je dobré zajistit, aby jednotlivé stěhovací automobily mohly přijet například co nejblíže bytu. Pokud je u nemovitosti třeba zákaz zastavení, či zeleň, je dobré poptat se na krátkodobou výjimku. Většinou s ní není jakýkoliv problém.

Samotný přesun

Věci jsou ve voze a může se vyrazit směr nový domov. I zde už by mělo být vše připraveno k tomu, abyste věci bez problémů vyložili, ale i vynosili. Zde je dobré přesně podle popisů umisťovat krabice, ale byly připraveny v jednotlivých místnostech. Ulehčí vám to následnou orientaci.

Jde to i s profesionálem

Výše uvedený postup je ideálním návodem pro ty, kteří chtějí většinu zvládnout svépomocí. Připomeňme ale, že dnes už existují i takové stěhovací firmy, které dokážou vše zajistit zcela sami. Tedy nikoliv jenom nakládku a převoz, ale třeba i samotné balení věcí. To se může jevit jako dobrá volba pro toho, kdo se na stěhování svépomocí jednoduše necítí.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Nezapomeňte-na-bezproblémový-převoz-věcí-1024x679.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Nezapomeňte-na-bezproblémový-převoz-věcí-150x150.jpgPR-leadersTipyKaždý, kdo se někdy stěhoval, jasně potvrzuje, že to není nic lehkého, ani snadného. Jedná se o činnost, která vyžaduje poměrně náročnou přípravu, stejně jako dobré časové sladění, ale i perfektní organizaci. Pokud i vy plánujete změnu svého bydliště, podívejte se, jak postupovat při stěhování, aby proběhlo co možná...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku