Již počtvrté v pořadí získala právní kancelář Císař, Češka, Smutný ocenění Právnická firma roku v oblasti pro bono a společenské odpovědnosti, udělované společností Epravo.cz. V žebříčku Právnická firma roku 2016 ale uspěli i na dalších místech, například v oblasti Veřejné zakázky se zařadili mezi velmi doporučované advokátní kanceláře. A proč se tato právní kancelář věnuje právě takovému tématu, jakým je společenská odpovědnost?

Bohemian Heritage Fund

Její zakladatel, JUDr. Pavel Smutný, považuje již mnoho let společenskou odpovědnost za velmi důležité téma napříč celou společností a ekonomikou. Většinu aktivit spojených se společenskou odpovědností realizuje, spolu se svými kolegy, prostřednictvím nadačního fondu BOHEMIAN HERITAGE FUND. Ten společně založili již v roce 2009 a do dnešního dne se tak podařilo vybrat 35 milionů korun. Smutný je přesvědčen, že díky nadačním aktivitám a dalšímu vítězství v devátém ročníku firemního žebříčku Právnická firma roku budou schopni udávat nový směr, a i proto se snaží podporovat kolegy z právnické oblasti, kterým tato témata rovněž nejsou lhostejná. Stali se tak například partnery Cen Pro bono & CSR 2016, které vyhlásilo na začátku listopadu vydavatelství Economia.

Právní kancelář Císař, Češka, Smutný, kterou Pavel Smutný, známý advokát a mecenáš,  založil před více než 20 lety, stojí na pevných základech. Jedním z nich byla prý touha přispět k tehdy právě se rodící demokracii. I přesto, že k založení BOHEMIAN HERITAGE FUND došlo až o několik let později, pro firmu byla společenská odpovědnost zásadní od samého začátku. I proto je pro Pavla Smutného nutností, aby jeho právníci měli, vedle potřebných odborných znalostí, i kulturní a společenský rozhled.

Společenské hodnotové vakuum

Smutný často upozorňuje na absenci pozitivních hodnot a identity ve veřejném prostoru. V rozhovoru například poukazuje na společenské hodnotové vakuum zaplňující symboly a ideje, které na skutečných hodnotách pouze parazitují. Dále varuje před nezdravou skepsí, která český národ dlouhodobě svazuje. Zmiňuje také význam udělování cen a vyznamenání, říká: „Národ bez symbolů, idejí a hrdinů je jako tvor bez kostry – beztvará hmota, u níž není zřejmé, kde má hlavu a kterým směrem se vlastně pohybuje.“

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/advokátní-kancelář-nová-titulka-1024x320.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/advokátní-kancelář-nová-titulka-150x150.pngPR-leadersZprávyJiž počtvrté v pořadí získala právní kancelář Císař, Češka, Smutný ocenění Právnická firma roku v oblasti pro bono a společenské odpovědnosti, udělované společností Epravo.cz. V žebříčku Právnická firma roku 2016 ale uspěli i na dalších místech, například v oblasti Veřejné zakázky se zařadili mezi velmi doporučované advokátní kanceláře. A proč se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku