Když se řekne zima, ihned si vybavíme horské hřebeny pokryté sněhovou pokrývkou, dokonale upravené sjezdovky i běžecké stopy, zamrzlý rybník ideální k bruslení a samozřejmě lenošení za pecí. Pokud nechcete jen snít, můžete vyrazit na zimní rekreaci do Krkonoš.

Krkonoše jsou nejstarším českým národním parkem a zároveň biosférickou rezervací UNESCO. Jakmile se ocitnete v Krkonoších, spatříte skalnaté hřebeny, ledovcové kotle a údolí, vodopády i zasněžené horské louky. Zimní dovolená na horách se stane vaší srdcovkou.

Z chalupy to bude všude kousek

Pokud neprahnete po luxusu čtyřhvězdičkových hotelů a rádi byste strávili zimní dovolenou v soukromí, rezervujte si pobyt v jedné ze čtyř útulných chalup Roubal v Krkonoších. Na první pohled se vám zalíbí chalupa Šípková, protože je postavená přímo u potoka na svahu Černé hory. Dále vás zaujme osobitý venkovský design a také nádherný interiér, v němž dominují kachlová kamna se sporákem. Ano, klidně si můžete vyzkoušet spaní za pecí. Mimoto si na nich připravíte lahodnou kávu či čokoládu pro děti. V chalupě Šípková nenajdete klasické moderní vybavení, ale stylový starodávný nábytek. Roubenka může nabídnout ubytování ve čtyřlůžkovém či dvoulůžkovém apartmánu.

Co dělat ve volném čase?

Po bližším prozkoumání chalupy Šípková zjistíte, že jste se přenesli do dětství a doby, kdy byl svět ještě normální. Zimní dovolená v Krkonoších vás příjemně naladí i díky blízkému skiareálu Černý důl, protože se před vámi objeví již po pěti minutách jízdy autem. Okolí je jako stvořené pro procházky a relaxaci v zimním duchu. Dle svého uvážení můžete vyrazit ke Stezce korunami stromů v Janských lázních nebo do Krkonošského muzea. Pokud si rezervujete pobyt v chalupě Šípková, prospějete tím celé rodině a všichni naberete nový dech.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/istockphoto-1302455703-612x612-1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/istockphoto-1302455703-612x612-1-150x150.jpginfo@press-media.czTipyKdyž se řekne zima, ihned si vybavíme horské hřebeny pokryté sněhovou pokrývkou, dokonale upravené sjezdovky i běžecké stopy, zamrzlý rybník ideální k bruslení a samozřejmě lenošení za pecí. Pokud nechcete jen snít, můžete vyrazit na zimní rekreaci do Krkonoš. Krkonoše jsou nejstarším českým národním parkem a zároveň biosférickou rezervací UNESCO....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares