Mnoho žadatelů o hypotéku nebo jiný typ úvěru se až v bance dozví jednu nepříjemnou pravdu. Tou je záznam v registru dlužníků. Jak je to možné? Jak informuje deník Lundea, k tomu, aby se do některého registru dostalo naše jméno, stačí opravdu málo. Může se jednat nejen o opožděnou splátku některému důležitému úřadu (např. VZP), ale také o zapomenutou pokutu od dopravního podniku. 

  • Důsledkem je odmítnutí poskytnutí finanční pomoci v bance. 

Jedním z možných řešení je půjčky online ihned na účet bez registru, kterou nabízejí především nebankovní poskytovatelé jako je třeba Zaplo, Kamali, Cool Credit a další. Tyto produkty mají jednu velkou nevýhodu. Většinou jsou u nich takové podmínky, že se celkem prodraží. 

  • Ačkoliv bychom si mohli myslet, že u tohoto druhu půjčky registry nehrají žádnou roli, je to omyl. 
  • Každý poskytovatel si tyto údaje zjistí. 
  • Jen jsou záznamy tolerovány. 

Půjčku najdou i podnikatelé

Nejproblematičtější může být nebankovní půjčky ihned na účet podnikatele. Tito žadatelé totiž patří do tzv. rizikové skupiny. Před tím, než se rozhodneme k tak závažnému kroku, kterým je vyřízení půjčky, měli bychom zjistit možnosti a nabídky bankovních i nebankovních institucí. 

Další možností, jak získat potřebné finance, je zpětný odkup nemovitosti. Tento systém funguje velice jednoduše. Firma odkoupí vaši nemovitost a na základě smlouvy vám zajistí její pronájem. Jednoduše řečeno – za prodej získáte finanční prostředky, ale ohledně užívání se pro vás nic nemění. Výhodou je, že je to i leasing po skončení insolvence.

  • Dalším bodem, který musí být ve smlouvě zanesen, je předkupní právo, které na svou nemovitost po celou dobu máte. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o velice závažný životní krok, je žádoucí najít si nejprve dostatek informací o konkrétních firmách, které se odkupem nemovitostí zabývají. Tak, jako ve všech oblastech, i tady můžete narazit na nesolidní firmu. 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes-2-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes-2-150x150.jpginfo@press-media.czFinanceMnoho žadatelů o hypotéku nebo jiný typ úvěru se až v bance dozví jednu nepříjemnou pravdu. Tou je záznam v registru dlužníků. Jak je to možné? Jak informuje deník Lundea, k tomu, aby se do některého registru dostalo naše jméno, stačí opravdu málo. Může se jednat nejen o opožděnou splátku některému důležitému...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku