Většina řidičů řeší příchod zimy tak, že přezuje na zimní gumy a dále už se o nic nezajímají. Pro auto je toho ale před zimou vhodné udělat daleko více, a to zejména proto, abychom nemuseli řešit nečekané a nepříjemné situace v mrazu. Pojďme se nyní podívat, co vám může provoz vozidla v zimních měsících usnadnit.

Auto je třeba připravit ještě před propuknutím prvních mrazů

Velkým problémem v zimě se může stát startování, a to zejména tehdy, pokud teploty klesnou hodně pod bod mrazu. Startování ale není jediným problémem souvisejícím s pohonnou jednotkou. Magazíny o autech často upozorňují, že také motor se na mrazivém počasí mnohem pomaleji zahřívá na provozní teplotu.

Proto existují speciální clony do masky chladiče, které zabrání průniku velkého množství chladného vzduchu k motoru. To je sice fajn v létě, ale v zimě nám to moc nepomáhá. Co dále řidiči často řeší? Je to především:

  • Zamrznutí chladicí kapaliny
  • Přimrzající dveře

Ještě před zimou rozhodně zkontrolujte stav chladicí kapaliny. Ta obsahuje nemrznoucí směs, která však mohla být v minulosti naředěna destilovanou vodou, a tak nemusí již odolávat velmi nízkým teplotám. Další věcí, kterou je vhodné před zimou zkontrolovat a ošetřit, je těsnění okolo dveří. To můžete namazat ideálně glycerinem, případně existují další přípravky speciálně na těsnění do dveří, které brání tomu, abychom museli řešit zamrzlé auto. Je jen málo nepříjemnějších situací, na které v zimě narazíme, než že se ráno prostě nemůžeme dostat do auta.

Také v průběhu zimy je potřeba na vašeho plechového miláčka myslet

Zajímá vás nejen příprava na zimu, ale také starost o automobil v průběhu samotné zimy? V tom případě vyzkoušejte další tipy, které vám poradí, jaká by měla být správná péče o auto v zimě. Přece jen automobily v mnoha případech stojí venku na ulici, kde jsou vystaveny nepřízni počasí. Jen v menšině případů se jim dostává komfortu vyhřáté garáže.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_motocars_cz_nahledovy.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_motocars_cz_nahledovy-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoVětšina řidičů řeší příchod zimy tak, že přezuje na zimní gumy a dále už se o nic nezajímají. Pro auto je toho ale před zimou vhodné udělat daleko více, a to zejména proto, abychom nemuseli řešit nečekané a nepříjemné situace v mrazu. Pojďme se nyní podívat, co vám může provoz vozidla v zimních měsících...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku