Pod názvem Blbej ro(c)k se skrývá nejnovější album rockové kapely 100na100. A už jeho název napovídá, z čeho toto album, nebo alespoň jeho titulní píseň, vychází. Když v době koronavirové krize byly koncerty zakázány, kapela 100na100 neváhala a přesunula své hraní do studia. Díky tomu tak mohla své v pořadí již třetí album s velkou slávou pokřtít na jednom ze svých listopadových koncertů. Jaké kousky na tomto albu najdete? Písně jsou opravdu rozmanité, takže si na své přijde určitě každý – ať už jste spíš na drsnější motorkářský rock, nebo máte rádi nějaké filozofičtější texty.

Blbej ro(c)k – titulní píseň alba, která se, jak už bylo zmíněno v úvodu, inspiruje dobou minulého roku a odsouváním kultury na druhou kolej v době pandemie. Tahle píseň vznikala přesně v té době, kdy 100na100 mohla hrát akorát tak pro sebe ve studiu a o živých koncertech s fanoušky si mohla nechat jen zdát.

Outsider – song o tom, že ne všichni touží po tom být rozenými vítězi. A že rozhodně není špatně, když někdo nemá vysoké ambice a rozhodne se velké úspěchy přenechat jiným.

Zrcadlo – někdy se píseň zrodí, když do sebe zapadnou kousky skládanky, které člověk předtím postupně po částech objevoval. Co vlastně vidí zrcadlo, když se do něj člověk dívá? A může nám zrcadlo dát více než jen pohled na naši vnější podobu?

Born To Be Wild – tuhle klasiku zná asi každý. Přesto pro vás tahle cover verze může být překvapením. 100na100 se totiž tak trochu netradičně rozhodla dodat písni český text.

Otče náš – této písni dali členové kapely podtitul moto-modlitba, což je opravdu velmi výstižné. Asi každý, kdo kdy sedl na motorku, cítil závan adrenalinu a riziko, kterému se při jízdě na motorce vystavuje. Občas se člověk dostane do opravdu nebezpečných situací, kdy děkuje bohu, osudu nebo čemukoliv, co nás přesahuje, že se mu podařilo z tohoto nebezpečí v pořádku vyváznout.

Motocats – druhá motorkářská píseň, tentokrát napsaná jako hymna ženského motorkářského gangu Motocats. Byla psaná na objednávku, určitě se v ní ale najdou i další holky motorkářky.

Nezapomínej – tuto píseň věnovala kapela společné kamarádce Monice a pojednává o ní a o životě dalších podobně skvělých lidí.

Ukolébavka – co udělat, když chcete svému vnukovi zpívat před spaním ukolébavku, ale nemůžete si na žádnou vzpomenout? Správně, napíšete svoji vlastní! A přesně to udělal i kytarista Martin.

Krajina snů – song o tom, že když se člověk někdy ocitne na některé z hranic života, jednou z nejlepších věcí, která se mu může stát, je, když má poblíž sebe někoho, kdo mu pomůže se vrátit zpět na světlejší cestu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/fbu_100na100_klip_blbej_rock-6-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/11/fbu_100na100_klip_blbej_rock-6-150x150.jpgPR-leadersKulturaPod názvem Blbej ro(c)k se skrývá nejnovější album rockové kapely 100na100. A už jeho název napovídá, z čeho toto album, nebo alespoň jeho titulní píseň, vychází. Když v době koronavirové krize byly koncerty zakázány, kapela 100na100 neváhala a přesunula své hraní do studia. Díky tomu tak mohla své v pořadí již třetí...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares