Zřejmě každý se už někdy setkal s nějakou formou hazardu. Ten má mnoho podob, pro někoho to může být běžné sázení typu Sportky, jiný sází na sportovní utkání či dostihy a jsou i tací, kteří si občas zajdou do herny či kasína. Tam je na výběr mnoho her, od těch karetních, přes kostky až po výherní automaty. Ty nás zaujaly a rozhodli jsme se zapátrat o po tom, kdo vlastně tuhle bednu plnou kotoučů s obrázky vymyslel a proč.

Málokdo si asi dokáže představit, že první podoba hracího automatu, který se objevil na našem území byla dřevěná bedna. Tu v roce 1926 vyrobil a následně i provozoval truhlář Josef Mach. Jeho konkurentem byl Josef Vaněk, který dal svému výhernímu automatu jméno Forbes. Ten se pro tento typ automatů používá dodnes. Vaněk měl se svým vynálezem takový úspěch, že si později založil továrnu a automaty vyvážel dokonce do zahraničí.

To v Americe začala éra hvýherní automaty tělo článkuerních přístrojů ještě o něco dříve. Od roku 1890 se v San Francisku a Chicagu postupně začaly objevovat plechové přístroje vybavené válci se symboly a spolu s nimi také mechanické míchače karet. Snaha o regulaci všech sázkových her šla ruku v ruce s vzrůstající oblibou této zábavy. I proto jsou ve většině států zdaněny zvláštní sazbou a i jejich provozování je legislativně upraveno.

Mnoho studií se zabývalo tím, co lidi nutí hrát rsp. sázet stále dál, i když opakovaně prohrávají. Je to touha po penězích? Adrenalin, který přináší hra samotná? Existuje přece mnoho variant hraní a ne všechny musí být o peníze. Videohry a počítačové hry také mohou vyvolat závislost a jejich prostřednictvím není možné peníze vyhrát. Podstatné je, aby hra zůstala hrou. A nestala se pravidelným únikem do jiné reality s nedozírnými následky. Pak může být příjemným zpestřením například narozeninové oslavy nebo rozlučky se svobodou. Navíc si některou z her můžete i pěkně potrápit mozek, například ty karetní se rozhodně neobejdou bez trochy taktiky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/výherní-automaty-nová-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/výherní-automaty-nová-titulka-150x150.jpgPR-leadersZprávyZřejmě každý se už někdy setkal s nějakou formou hazardu. Ten má mnoho podob, pro někoho to může být běžné sázení typu Sportky, jiný sází na sportovní utkání či dostihy a jsou i tací, kteří si občas zajdou do herny či kasína. Tam je na výběr mnoho her, od těch...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku