Farmářské trhyFarmářské trhy zažily v posledních letech skutečný boom. Nahrála tomu situace, která bohužel stále trvá, konkurenčním prodejcům navzdory. Tedy různé aféry s prošlými výrobky, ať už se jednalo o maso či zeleninu, které putovala přes půl světa a druhý den od koupě už nebyla k jídlu a mnohé další. Asi se může stát, že se občas zatoulá nějaká bakterie, ovšem pokud jde o vědomé klamání zákazníka a vlastně jeho ohrožování, když prodejci přelepují data minimální trvanlivosti, tak to už je horší.

Většina z nás má po několika špatných zkušenostech s prodejními řetězci pocit, že jen na trhu či prodejně s BIO potravinami a zdravou výživou můžeme koupit to nejlepší. Ale i tady je třeba opatrnosti a je dobré si ověřit, zda potraviny, za které platíte často jednou tolik, jsou skutečně tak zdravé a poctivé, jak je obchodníci prezentují. Není to tak dlouhá doba, co bylo zjištěno, že na některých farmářských trzích byla prodávána rajčata ze supermarketu apod.

farmářské trhy tělo článkuJak je možné ověřit, že jsou potraviny skutečně poctivé? Není to zcela snadné, můžete žádat různá povolení a certifikáty, ale pokud chodíte na trhy pravidelně, podvodníky odhalíte. Nejčastěji totiž každého přesvědčí chuť, tu neoklamete. Rajče, které zrálo po cestě ze Španělska v kamionu poznáte na první kousnutí od toho, které bylo pěstováno doma nebo někde na farmě, kde jej utrhli až po té, co bylo krásně červené. To samé platí třeba pro med, mléko, zavařeniny, ale i vajíčka. U nich totiž nejde jen o barvu, ta hravě oklame oko, ale chuť se ošálit nedá.

Další radou na závěr je – nestyďte se zeptat! Pokud si nejste jistí nebo jste na trhu poprvé, zeptejte se ostatních zákazníků, kteří třeba chodí nakupovat pravidelně. Nebo přímo prodejce, odkud je, jak ovoce pěstuje či kde má umístěné úly apod. Víte, co se říká: “líná…, holé neštěstí” A navíc, trhy nabízí mnohem více než jen jídlo a další produkty. Je to také skvělé místo, kde se můžete potkat s přáteli a dát si třeba společnou ranní kávu. V mnoha městech jsou umístěna na místech, která jim dodají ještě hezčí atmosféru. Takže i když nechcete nakupovat, stojí za to sem zavítat.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/farmářské-trhy-titulka-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/farmářské-trhy-titulka-150x150.jpgPR-leadersTipyZdravíZprávyFarmářské trhy zažily v posledních letech skutečný boom. Nahrála tomu situace, která bohužel stále trvá, konkurenčním prodejcům navzdory. Tedy různé aféry s prošlými výrobky, ať už se jednalo o maso či zeleninu, které putovala přes půl světa a druhý den od koupě už nebyla k jídlu a mnohé další....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares