DPF filtry se jinak označují také jako filtry pevných částic a od roku 2010 jsou jimi podle normy vybavena všechna dieselová vozidla. Je proto jen otázkou času, kdy z provozu budou vyřazeny starší automobily, které ještě DPF filtr nemají. Účel těchto filtrů je jednoduchý – filtr zachycuje pevné částice, které vznikají při spalování nafty, a zabraňuje jim se dostat do ovzduší. Je to velmi důležité vzhledem k tomu, že se často jedná o karcinogenní látky. Pořízení nového filtru však není levná záležitost, může vyjít i na několik desítek tisíc korun, proto se vyplatí se o DPF filtr správně starat a pravidelně ho čistit, abyste tak prodloužili jeho životnost.

Šetrné, ale přitom účinné čištění

Při profesionálním čištění DPF filtrů se doporučuje využívat co nejšetrnější metody bez invazivních zásahů. Většina firem již dnes využívá patentovaný ekologický způsob čištění, kdy se filtr čistí v obalu, nehrozí tedy žádné mechanické poškození vnějšího pláště či dokonce samotného filtru. Při tomto čištění dochází k odstranění oleje i veškerých reziduí PM10 (tedy sazí, popílku, případně i ceria) a k obnovení stavu nového filtru, a to bez poškození jeho kapilární struktury. Dojde tak k obnovení až 99 % kapacity filtru.

Rychle a spolehlivě

Pokud máte o čištění DPF filtru zájem, je potřeba se spojit s firmou, která tuto službu nabízí. Po telefonické domluvě se zajistí předání filtru či celého vozu. Můžete si ho nechat vyzvednout, případně ho dovézt sami a rovnou si počkat na jeho vyčištění. Dále následuje diagnostika, kdy se za pomoci inspekční sondy kontroluje mechanické poškození filtru, než se přejde k samotnému odbornému vyčištění. Odborně vyčištěný a vysušený filtr si budete moci vyzvednout nejpozději do 24 hodin od předání, a to rovnou připravený pro montáž na vozidlo. Současně obdržíte také protokol o průchodnosti. V případě předání celého vozidla vám bude dodán zpět automobil s vyčištěným a rovnou naprogramovaným filtrem.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/cisteni-filtru-1024x390.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/cisteni-filtru-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoDPF filtry se jinak označují také jako filtry pevných částic a od roku 2010 jsou jimi podle normy vybavena všechna dieselová vozidla. Je proto jen otázkou času, kdy z provozu budou vyřazeny starší automobily, které ještě DPF filtr nemají. Účel těchto filtrů je jednoduchý - filtr zachycuje pevné částice, které...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku