Stejně jako výběr plemena u psů, je důležitý i ten, kdy si pořizujete kočičího parťáka. Většina z nás má ale mylné představy o kočkách. Je pravdou, že jsou veřejnosti prezentovány jako milovníci lidí, kteří se dokážou celý den jen mazlit. Opak bývá nicméně pravdou – ne každá kočka totiž vyžaduje pozornost a není tak společenská a má ráda zkrátka svůj klid. Přesto jsou ale kočky stejným láskyplným parťákem, kterého můžeme jen doporučit.

Norská lesní kočka

Jak již název napovídá o původu, norská lesní kočka se začala prvně vyskytovat ve Skandinávii a jednalo se o venkovní kočku. Její výskyt v obývaných městech zajistil to, jak byla viděna v lidských očích – lovecké dovednosti byly tím hlavním, čímž vynikala. Nicméně přátelská povaha také.

Norskou lesní kočku teď chovatelé vychovávají převážně i v bytech. Disponuje velmi společenským charakterem, a proto pokud vlastníte i jiné domácí mazlíčky nebo jiného kočičího parťáka, je zaručeno velmi pohodové soužití.  To samé platí i o lidech – norská lesní kočka je velkým milovník mazlení.

Ragdoll

Plemeno ragdoll je v poslední době velmi oblíbené. A není ani divu. Když vezmeme v potaz i období koronaviru, což pro nás lidi znamenalo více strávených chvil v pohodlí domova, byla touha po milém společníkovi velmi rozšířená.

Kočky tohoto plemene jsou charakterizovány jako velký milovník lidí či ostatních mazlíčků a vyžadují i společnost. Jelikož vůbec nejeví zájem o lovení, zdržují se výhradně jen v pohodlí domova. Jsou i velmi hravé a zamilují se do nich i děti (a to nejen svým krásným vzhledem).

Britská kočka

Královský šarm a vytříbený vkus – to jsou britské kočky. Britky jsou občas velký oříšek, ať už co se povahy nebo krmení týká. Mají ryze britskou povahu, vyznačují se sebevědomím, ale na jsou oproti ostatním plenům velmi konzervativní a řekněme až neutrální. Moc je nepotěšíte, když zrovna vám se bude chtít hrát si nebo mazlit. Britka svou hlavu, takže ona je ta, která řekne správný čas.

Zmiňovali jsme i krmení. U britských koček je známá tendence k tloustnutí, a to z jednoho prostého důvodu – pohodlnost. Jelikož mají rády svůj klid a dokážou i celý den jen prospat, majitel tento fakt musí brát v potaz.

Společnost HUSSE, která nabízí švédská krmiva pro psy a kočky, například doporučuje krmivo EXCLUSIVE LIGHT určeno pro dospělé kočky, které mají méně pohybu či již trpí obezitou.

Thajská kočka

Opět jak nám název plemene napovídá, je patrné, odkud k nám plemeno přichází. Thajské kočky mají středně velké tělo a jsou tak nějak celkově velmi štíhlého vzhledu. Povahově jsou velmi čiperné a přátelské. Určitě doporučujeme mít nějakého dalšího společníka.

Jelikož vyžadují společnost a jsou velmi přátelské ke svým majitelům, je dobré si thajskou kočku pořídit, pokud i vy rádi například procházky, či vám nevadí aktivní pohyb s kočkou. Plemeno se totiž dokáže naučit i na vodítko.

__________________________________________

Info o produktu:      

Exclusive light – 2kg/ 309 Kč

Husse Exclusive light je kompletní krmivo pro méně aktivní, kastrované, starší a obézní kočky.Toto superprémiové krmivo je založeno na kuřecím základu, zajišťuje kompletní výživu a udržuje tělesnou hmotnost. Optimální vyváženost bílkovin a tuků v krmivu Husse exklusive light udržuje kočku v dobré kondici, kočka se cítí a vypadá dobře.

www.husse.cz           

sledujte nás na instagramu: husse_cz

Husse patří mezi přední švédské výrobce vysoce kvalitních granulovaných a konzervovaných krmiv, kosmetiky, výživových doplňků a pochoutek pro psy a kočky. Jde o švédskou rodinnou firmu, samé platí i  pro českého distributora. Krmiva Husse obsahují pouze nejkvalitnější suroviny, které se promítají do zdraví a skvělé kondice Vašeho psa. Unikátní výrobní proces zachovává všechny výživové hodnoty použitých surovin. Výrobní proces Husse je založen na tradičních skandinávských recepturách

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/image2-2-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/image2-2-150x150.jpgPR-leadersTipyZvířataStejně jako výběr plemena u psů, je důležitý i ten, kdy si pořizujete kočičího parťáka. Většina z nás má ale mylné představy o kočkách. Je pravdou, že jsou veřejnosti prezentovány jako milovníci lidí, kteří se dokážou celý den jen mazlit. Opak bývá nicméně pravdou – ne každá kočka totiž vyžaduje...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku