Rádi cestujete a vyhovuje vám svoboda a nespoutanost? Pak možná i vás láká představa vlastního obytného auta, díky němuž byste mohli zažívat skutečná dobrodružství kdekoliv po světě či u nás v republice. Faktem je, že tento způsob cestování a trávení dovolené zažívá v posledních letech opětovný boom. Lidé chtějí na jednu stranu ušetřit a na druhé jsou tu ti, kdož chtějí vlastními silami vytvořit dokonalé dílo a trávit dovolenou jiným než masovým způsobem v klasických dovolenkových destinacích. Probouzí se ve vás kutilský duch, toužíte po vlastním obytňáku, jenž si vlastními silami postavíte z běžné dodávky? Proč ne, stačí nějaká vstupní investice a spousta odhodlání a můžete se pustit do díla.

Seznamte se s pojmy typu izolace do obytných aut, karavanové lednice a mnohými dalšími

Zapomeňte na to, že koupíte první pojízdný vrak, který uvidíte v bazaru a pokoutně začnete cosi budovat vzadu na dvorku. Chcete-li trvalou hodnotu a na konci vaší práce mít k dispozici skutečné obytné auto, pak na to musíte jít více profesionálně. Prvně se poraďte, která dodávka je vůbec na přestavbu vhodná. Zdaleka to nejsou všechny! Mějte na paměti, že kvalitní motor je základ a dále pak dobře zvažte rozměry daného typu vozu. Pro víkendové přespávání vám postačí menší vůz, ovšem pro plný komfort a vše, na co jste zvyklí doma či na dovolené v hotelu, už budete potřebovat více prostoru a to do všech stran, tedy i výška dodávky zde bude hrát svou významnou roli.

Máte vybráno a v tom ideálním případě už i koupeno? Pak začněte kreslit a rozmýšlet. Bez čeho se neobejdete a v jakém období budete nejčastěji obytný vůz využívat? Pokud celoročně, pak určitě nepodceňte kvalitní izolaci. Existuje speciální izolace do obytných aut, například k-flex. Jedná se kvalitní izolaci s velmi snadnou instalační technikou. Můžete vybírat z různé tloušťky a kupovat na metry, tedy eliminovat zbytečné náklady navíc. V nákresu, který si předem vyrobíte, by měly být všechny vybavovací předměty. Musíte dobře měřit a vše promýšlet do posledního detailu. Karavanové lednice možná zaberou nějaké místo navíc, ale bez ledničky si skutečný komfort neužijete, totéž platí pro dřez a mnozí se neobjedou bez chemické toalety a dalšího hygienického vybavení. To vše si rozvrhněte tak, aby vám zbylo dost místa na kvalitní lůžko s ohledem na to, kolik lidí bude obvykle s vámi cestovat.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/Žába-obytené-auto-VW-Tř-přžedělaná-dodávka1.jpg.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/05/Žába-obytené-auto-VW-Tř-přžedělaná-dodávka1.jpg-150x150.jpgPR-leadersAuto-motoCestováníRádi cestujete a vyhovuje vám svoboda a nespoutanost? Pak možná i vás láká představa vlastního obytného auta, díky němuž byste mohli zažívat skutečná dobrodružství kdekoliv po světě či u nás v republice. Faktem je, že tento způsob cestování a trávení dovolené zažívá v posledních letech opětovný boom. Lidé chtějí na jednu...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku