Když jsem se po rozvodu s mým manželem vzpamatovávala u svého psychiatra, pomohlo mi jediné, začít malovat za pomocí antistresových omalovánek, které jsem si na jeho doporučení pořídila. Říkal, že se jedná o první stupeň terapie, která mne dovede ke zdárnému úspěchu, kterým bude alespoň částečný únik od reality a tím pádem i od rozvodu, který se táhl několik let. Pokaždé, když jsem se tak vrátila ze soudního procesu, vzala jsem do ruky psací potřeby, jako například různé pastely, razítka a pastelky a začala jsem pozvolna vybarvovat jednu mandalu za druhou, dále zvířátka, květiny a podobně. A ač mé okolí tvrdilo, že mi toto mé malování nemůže pomoci, opak byl pravdou a já dnes svému psychiatrovi děkuji za to, že mi ukázal smysl mého života, kterému jsem doslova propadla.

Psací potřeby kupuji častěji než oblečení

Trendu malování, jsem naprosto propadla. Každý den jsem po práci zašla do obchodu a pořizovala stále nové psací potřeby a to dokonce častěji než oblečení, které bylo doposud mou jedinou vášní. Kreativní inkousty, štětce, fixy, pera a gelovky se tak doslova staly mou druhou rodinou. Když mne již nebavilo klasické vybarvování předloh antistresových omalovánek, jednoduše jsem do ruky vzala štětec a začala malovat na plátno kupříkladu svou mandalu či nějaké jiné zákoutí. A jelikož nejsem žádná výtvarnice, bylo za potřebí si pořídit nejen kvalitní akvarelové barvy nýbrž i šablony pro malování, do kterých jsem se zamilovala. A tušíte, jak skvěle se cítím?

Maluju a miluju!

Má vášeň k malování v mém případě přerostla natolik, že jsem se přihlásila do večerního kurzu malování u nás ve městě. Sehnala jsem si potřebné pomůcky pro kreslení, sebrala všechna pera a propisky a vydala se vstříc umění. Ve večerním kurzu jsem navíc kromě malování našla něco mnohem více a to nového partnera, se kterým nyní prožívám naprosto nezapomenutelné chvíle.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Sbohemnudo04-1024x1008.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/Sbohemnudo04-150x150.jpginfo@press-media.czPoradnaKdyž jsem se po rozvodu s mým manželem vzpamatovávala u svého psychiatra, pomohlo mi jediné, začít malovat za pomocí antistresových omalovánek, které jsem si na jeho doporučení pořídila. Říkal, že se jedná o první stupeň terapie, která mne dovede ke zdárnému úspěchu, kterým bude alespoň částečný únik od reality a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku