Rádi byste si založili svou vůbec první firmu, nebo byste naopak rádi rozšířili své portfolio společností o další akvizici?

Ať je to, jak chce, vězte, že samotný proces jejího založení není vůbec snadnou záležitostí, a to jak po časové stránce, tak i po té administrativní – je totiž nezbytně nutné vyplnit a sepsat celou řadu dokumentů, jež následně slouží jakožto podklady pro zakladatelskou listinu, respektive společenskou smlouvu v případě vícerých společníků.  

Ano, v poslední době sice došlo ke zmírnění podmínek, které je potřeba naplnit pro založení firmy, ovšem české podnikatelské prostředí stále není k jejich zakladatelům zrovna tím nejvlídnějším na světě.

Tímto vás však rozhodně nechceme od podnikání odrazovat, ba naopak, neboť na trhu existují specializované firmy, jež tím, že prodávají ready made společnosti, nabízejí velice praktické a elegantní řešení, jak se vyhnout relativně složitému procesu jejich zřízení vlastními silami. 

Jaké jsou hlavní výhody ready made společností? 

Pojmem ready made společnosti se označují ty společnosti, které vznikly zcela běžným způsobem a splňují tak všechny náležitosti a zákonné požadavky (např. zapsání do obchodního rejstříku), nicméně účelem jejich založení je následný prodej a převedení na nového majitele.

Takováto ready made s.r.o. má přiděleno identifikační číslo, a dokonce splacený i základní kapitál, nikdo s ní navíc do okamžiku prodeje novému majiteli žádným způsobem nenakládá a nemanipuluje. Je tedy de facto nedotčená a připravena se plně přizpůsobit potřebám jejího nového vlastníka. 

Hlavní devíza tohoto způsobu vytvoření firmy je tedy více než očividná – na rozdíl od založení svépomocí můžete mít díky nákupu ready made firmy plnohodnotnou společnost téměř jako mávnutím kouzelného proutku. 

Rozdíl v rychlosti startu podnikání je opravdu značný, odkup již vytvořené firmy je nesrovnatelně rychlejší než její zakládání. Pokud tedy nechcete zbytečně ztrácet čas a raději se chcete rovnou naplno začít věnovat vašemu podnikání, je pro vás koupě ready made společnost jasnou volbou. 

Další výhodou procesu pořízení ready made firmy oproti procesu založení s.r.o.ve vlastní režii je jednoznačně nižší byrokratická zátěž, jež je zde téměř nulová. Odpadnou vám totiž veškeré starosti spojené s výše zmiňovaným papírováním.

Vše už pro vás bude nachystáno – vy se tak můžete plně soustředit na práci, ne na sepisování zakladatelských dokumentů. Poslední, ne však nejméně důležitou předností ready made společností je neexistence nutnosti vkládat do začátku vlastní základní kapitál. 

Toto všechno jsou tedy důvody, proč se vyplatí ready made společnost. Nač tedy otálet a nezkusit štěstí v podnikání s ready made společností, jež vám umožní začít podnikat prakticky ihned? 

Více informací najdete na www.parkerhill.cz

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/readymade-spolecnost-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/readymade-spolecnost-150x150.jpgPR-leadersFinanceZprávyRádi byste si založili svou vůbec první firmu, nebo byste naopak rádi rozšířili své portfolio společností o další akvizici? Ať je to, jak chce, vězte, že samotný proces jejího založení není vůbec snadnou záležitostí, a to jak po časové stránce, tak i po té administrativní – je totiž nezbytně nutné vyplnit a sepsat celou řadu dokumentů, jež následně...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku