S regály se dnes nesetkáte jenom v dílnách, skladech nebo v garážích. Regály hrají prim i v nejedné domácnosti, jelikož nejen, že designově doplňují interiér, ale také lze díky nim hravě uskladnit suroviny i bytové doplňky. Možná právě vy máte se skladováním věcí problém a nevíte, kam všechno uschovat. A možná právě vy přemýšlíte nad tím, že si regály například do domácnosti pořídíte. V takovém případě máte na výběr. Existuje totiž rovnou několik typů regálových systémů, nejčastěji se však setkáte s kovovými regály a s plastovými regály. 

Jinými slovy lze říct, že regály jsou rozdělené podle toho, z jakého materiálu jsou vlastně vyrobeny. Jak jsme zmínili, existují regály kovové a regály plastové. Výjimečně však najdete také lakované regály, pozinkované regály nebo regály dřevěné či celokovové. 

Kovové regály vynikají nosností i stabilitou

Mezi lidmi jsou nejoblíbenější kovové regály, které si nachází své místo nejen ve spíži, ale také v dílnách, garážích nebo ve sklepě. Kovové regály jsou typické především svou vysokou nosností a také skvělou stabilitou. Jsou známé a oblíbené také pro svou snadnou údržbu a také pro svou lehkost. 

Díky zmíněným vlastnostem si kovové regály nachází své místo také v nejedné kanceláři, ve které se musí několik dlouhých let uschovávat řada dokumentů pro účetnictví. Jelikož se kovové regály pyšní vysokou nosností, unesou i celou řadu těžkých šanonů a dokumentů. 

Plastové regály jsou praktické a snadno se udržují

Podobnými vlastnostmi se pyšní i plastové regály, které jsou taktéž velmi praktické a taktéž se hravě udržují. Na druhou stranu mají nižší nosnost, tudíž na ně neklaďte příliš velké břemeno. Pro svou odolnost vůči korozi a vlhku se hodí například do sklepů, ovšem v tomto případě pamatujte na to, že těžké kilogramy zeleniny do plastových regálů opravdu nepatří. 

Dřevěné regály jsou designově dokonalé

Jak již bylo zmíněno, setkat se také můžete s dřevěnými regály, které jsou zase po vzhledové stránce naprosto dokonalé. Mají takzvanou estetickou funkci, ovšem jejich montáž není zrovna snadná, proto vítězem při rozhodování je vždy kovový regál.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/regal-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/regal-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníS regály se dnes nesetkáte jenom v dílnách, skladech nebo v garážích. Regály hrají prim i v nejedné domácnosti, jelikož nejen, že designově doplňují interiér, ale také lze díky nim hravě uskladnit suroviny i bytové doplňky. Možná právě vy máte se skladováním věcí problém a nevíte, kam všechno uschovat....Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares