Jen málokdo si uvědomuje, jak důležité je větrání pro naše spokojené bydlení. Většina lidí si myslí, že když ráno na pár minut vyvětrá, je tím po starostech, ale takto to nefunguje. Větrat je třeba pravidelněji a častěji během dne. Díky čistému a čerstvému vzduchu v interiéru se předejde únavě a také bolestem hlavy, které plynou z vydýchaného prostředí. Že nemáte kdy pravidelně větrat? Pak stojí za zvážení rekuperace, která se o větrání sama postará. 

Rekuperace funguje na jednoduchém principu – z jedné strany se do rekuperační jednotky dostává vzduch čerstvý a čistý, z druhé strany se do rekuperační jednotky dostává vzduch vydýchaný vnitřní. Ve výměníku rekuperační jednotky dochází k výměně jednotlivých vzduchů a ven tedy posléze putuje vzduch vydýchaný a dovnitř pak vzduch čerstvý a čistý (v rekuperační jednotce dojde také k pročištění vzduchu a zbavení ho prachu, pylu a dalších alergenů).

Rekuperace zajišťuje dostatečnou ventilaci

Ať už kupujete novostavbu, stavíte si novostavbu nebo jste majitelem rekonstruovaného domu, v každém případě byste měli zajistit dostatečnou ventilaci. Rekuperace si vezme na starost řízené větrání a po celý den tak bude v interiéru příjemně. Navíc budete žít v domácnosti bez alergií, což ocení především alergici a astmatici, kteří se konečně po letech skvěle vyspí. 

Rekuperační systémy mohou být řešeny dvěma způsoby

Rozhodli jste se kývnout na rekuperaci? Rozhodli jste se pořídit si rekuperační jednotku? V takovém případě byste měli vědět, že rekuperaci lze řešit dvěma způsoby. Aktuálně existuje centrální a decentrální rekuperace. Centrální rekuperace je řešena jako ucelený systém a tento typ rekuperace potřebuje instalovat i rozvody vzduchu (tedy potrubí, kterým bude vzduch proudit). A pak existuje rekuperace decentrální, která řídí větrání jenom v konkrétní místnosti, do které je instalována. 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vetrani-domu-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/vetrani-domu-150x150.jpginfo@press-media.czTipyJen málokdo si uvědomuje, jak důležité je větrání pro naše spokojené bydlení. Většina lidí si myslí, že když ráno na pár minut vyvětrá, je tím po starostech, ale takto to nefunguje. Větrat je třeba pravidelněji a častěji během dne. Díky čistému a čerstvému vzduchu v interiéru se předejde únavě...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku