Každého z nás již potkala nebo zřejmě ještě někdy potká změna zaměstnaní. Ať už k tomu dojde z vlastního popudu nebo z vůle zaměstnavatele, bude nutné se přizpůsobit aktuální situaci a začít hledat na trhu práce své nové uplatnění. Dnešní doba je ale poněkud rychlejší a dalo by se říct, že i náročnější, a tak to, co stačilo před lety, nyní často nestačí a je potřeba se přizpůsobit novým podmínkám či požadavkům. Své by o tom jistě mohly říct mnohé maminky, které ukončily nebo plánovaly ukončit mateřskou dovolenou a jejich původní místa již nebyla k mání. I proto jsou nyní rekvalifikační kurzy velmi aktuální téma. Jsme ochotni změnit své původní zaměření a s vidinou lepšího uplatnění saháme tak právě k této formě studia.

Rekvalifikační kurzy nabízí širokou možnost uplatnění

Někdo na to jde takříkajíc od les a začíná rovnou tím, že hledá na trhu, o které obory je největší zájem. Aktuálně jsou velmi oblíbené rekvalifikační kurzy účetnictví či různých IT dovedností. Na výběr je ale celá řada odborností a zaměření, stačí si vybrat to pravé sobě na míru. Dále pak, dle místa bydliště, vyhledat daný obor v místě, kde bydlíte nebo kam zvládnete dojíždět. Rekvalifikační kurzy Opava asi nebudou to pravé pro někoho z Liberce. Ten bude vybírat z nabídky rekvalifikace Liberec a zvolí si obor dle svého přání a potřeb.

Zaměstnavatel může pomoci

Pokud je u vás v zaměstnání tlak na zvýšení kvalifikace či její rozšíření, neváhejte si se svým zaměstnavatelem promluvit. Mnohé firmy na rekvalifikační kurzy či jinou formu vzdělání přispívají v rámci svých benefitů. Určitě proto stojí za to ověřit si, zda právě u vás existuje tato forma podpory a případně o ni požádat. Zejména ve velkých nadnárodních společnostech je tlak na zvyšování odbornosti nedílnou součástí kariérního růstu a je zde vítán, nemyslete si proto, že rekvalifikační kurzy jsou jen prostředkem pro získání zcela jiné práce, než jakou vykonáváte.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pixabay_svetdnes1-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pixabay_svetdnes1-150x150.jpgPR-leadersVzděláníKaždého z nás již potkala nebo zřejmě ještě někdy potká změna zaměstnaní. Ať už k tomu dojde z vlastního popudu nebo z vůle zaměstnavatele, bude nutné se přizpůsobit aktuální situaci a začít hledat na trhu práce své nové uplatnění. Dnešní doba je ale poněkud rychlejší a dalo by se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares