Blíží se Vánoce a vy si pohráváte s myšlenkou, že byste dětem pořídili pejska? Pak asi hledáte takového, který by odpovídal svým naturelem, ale dost možná i tělesnou konstitucí. Určitě je rozumné zamýšlet se dopředu nad tím, jaká psí plemena jsou vhodná. Poradíme vám, co všechno byste měli brát v potaz než vyrazíte psa koupit.

Na velikosti záleží

Než začnete zjišťovat, která psí plemena jsou nejlepší do rodin s dětmi, zamyslete se nad tím, kde budete psa chovat a kolik místa mu můžete vyhradit.Rozdíly psích plemen jsou skutečně propastné. Každý pes potřebuje trochu svého prostoru, čím větší pes, tím více ho bude zapotřebí. Pokud hledáte psa do menšího bytu, myslete právě na to, kde složí hlavu.

Jaké jsou vaše časové možnosti?

Dalším kritériem by mělo být to, jak moc jste vy, případně právě vaše děti, časově vytíženi. Některá psí plemena potřebují hodně pohybu, proto je dobré i tomto svou volbu podřídit. A nenechte se zmást tím, že menší pes potřebuje méně pohybu, a ten větší více. To rozhodně není pravidlem.

Zvažte všechny náklady předem

Do úvah o koupi psa rozhodně zahrňte všechny náklady, abyste měli představu, kolik vás to bude přibližně stát. Pes není úplně levná záležitost, a to si mnozí neuvědomují. Koupí psa to totiž jen začíná. Je třeba počítat s náklady na psí žrádlo, granule pro psy nejsou úplně levné. Další položkou bude očkování a různá ošetření psa v průběhu celého jeho života. Za každého čtyřnohého kamaráda musíte také platit daň.  Nevěřte proto, že mýty o krmivech, které tvrdí, že nejlepší je vařené, jsou pravdivé. Ani tomu, že pes je vlastně taková láska zdarma. I tahle láska vás bude něco stát, čímž neříkáme, že to nestojí za to, jen je dobré s tím předem počítat.

Nejvhodnější plemeno k dětem

Další mýtus je ten, že by snad existovala některá psí plemena, která jsou výhradně určena pro rodiny s dětmi. Vesměs každý pes je vhodný do rodiny, záleží na jeho správném vedení a také tom, jak moc se psovi skutečně věnujete. Určitě existují plemena, které jsou méně vhodná, jako například ta vysloveně bojová, ale i zde platí, že výchova je základ. Pak i obávaní bulteriéři či rotvajleři mohou být milujícími psími členy domácnosti, kde jsou i velmi malé děti.  Dejte si proto s výběrem toho správného psa na čas, pročtěte si pečlivě povahové rysy jednotlivých plemen, o kterých uvažujete. Následně zvažte své možnosti, nejen ty finanční, ale také ty časové a dále pak zmíněné požadavky na prostor pro nového psa. Než vyrazíte do útulku nebo začnete hledat na internetu inzeráty, ještě se zkuste poradit s nějakým zkušeným chovatelem a svou finální volbu s ním zkonzultujte.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/psí-plemena-tělo-článku.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/psí-plemena-tělo-článku-150x150.jpgPR-leadersTipyBlíží se Vánoce a vy si pohráváte s myšlenkou, že byste dětem pořídili pejska? Pak asi hledáte takového, který by odpovídal svým naturelem, ale dost možná i tělesnou konstitucí. Určitě je rozumné zamýšlet se dopředu nad tím, jaká psí plemena jsou vhodná. Poradíme vám, co všechno byste měli brát...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku