Kdo z nás si dovede představit Vánoce bez sladkého? Už od pradávna si během těchto svátků dopřáváme nepřeberné množství cukroví. Z Francie k nám letos na Vánoce dorazí do pekařství PAUL slaďoučké zákusky jménem éclair.

Pokud jste již někdy tuto lahůdku z odpalovaného těsta ochutnali, určitě si pamatujete nadýchanou a sladkou chuť. Tato dobrota, původem z Francie, je ve tvaru malého banánku a vyrábí se s nejrůznějšími příchutěmi. Ve Francii si na tuto laskominu opravdu potrpí, a proto tam jsou obchůdky, které se specializují pouze na éclairs. Éclair v překladu znamená záblesk světla a opravdu ve vás zmizí téměř světelnou rychlostí.

Od poloviny 19. století, kdy se začaly éclair péct, těší velké oblíbenosti dodnes. To je také nyní důvod, proč vám pekařství PAUL přináší tuto lahůdku a to dokonce ve třech provedeních. A protože u nás k Vánocům neodmyslitelně patří oříšky, staly se hlavní přísadou. Jedním z druhů éclair, které budete mít možnost ochutnat, je lískooříškový. Potěší vás svou výraznou chutí oříšků, které jsou v krému uvnitř této dobroty a také zdobí vršek. V nabídce je také éclair pistáciový. Vanilkovo pistáciový krém uvnitř vás unese svou lahodnou chutí. Pistáciová poleva navrchu s kousky pistácií je samozřejmostí. Poslední, ale ne méně lahodný, je kokosový éclair. No řekněte, co by byly Vánoce bez kokosu? Prooto si můžete pochutnat i na něm. Na lahodném zákusku s kousky kokosu navrchu.

Že už se vám sbíhají sliny? Tak se zastavte mezi vánočními nákupy i v pekařství PAUL a okuste chuť Vánoc s těmito lahůdkami. V pekařství na vás budou čekat až do 26. prosince.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/DBK_web1-2-1024x682.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/DBK_web1-2-150x150.jpginfo@press-media.czZprávyKdo z nás si dovede představit Vánoce bez sladkého? Už od pradávna si během těchto svátků dopřáváme nepřeberné množství cukroví. Z Francie k nám letos na Vánoce dorazí do pekařství PAUL slaďoučké zákusky jménem éclair. Pokud jste již někdy tuto lahůdku z odpalovaného těsta ochutnali, určitě si pamatujete nadýchanou a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku