Cestování ze samotného srdce Evropy je skutečná radost. Zatímco Portugalci to mají všude daleko, my si rozhodně ztěžovat nemůžeme. Tak na kterou světovou stranu se vydáte?

Nejlepší možná poloha

Možná si to ani neuvědomujeme, ale právě Česká republika má skvělé výchozí postavení pro cestování po Evropě. Poznávat krásy kontinentu od nás, to je skutečná radost. Cestovní kancelář pořádá poznávací zájezdy, na kterých se můžete vydat libovolným směrem, a vždy naleznete dostatek zajímavostí. Láká vás poznávací zájezd Norsko, nebo raději Černá Hora nebo Rumunsko?

Jedeme na sever

Stačí pár hodin a jste tam. Poznávací zájezd do Norska vás vezme do míst, kde je nekonečná vzdálenost skutečností. Civilizaci střídají dlouhé planiny a lesy, vesnice splývají s krajinou. Zatímco v naší zemi stačí několik kilometrů a opět se setkáte s další vesnicí, některá místa v Norsku jsou skutečně odlehlá. Přijďte si získat nadhled nad svými starostmi a podívejte se do míst, kde také lidé žijí.

Raději do tepla

Studený vítr není nic pro vás? Černá Hora bude zřejmě lepší variantou. Jen dvě hodiny cesty od prosluněné pláže se setkáte s pohořím Durmitor, kde je i v plném létě stále sníh a led. Prozkoumejte krásy náhorní plošiny i štítů vysokých vrcholků hor.

Do kolébky civilizace

Jedeme na východ. Tam, kde vychází slunce. Odtud vzešli i první evropští lidé. Kavkaz je kolébkou evropské civilizace. Vydejte se pozorovat krásy vysokých štítů hor i tamních lidí. Kolikrát si již museli uhájit svou nezávislost a kulturu? Pozorujte údolí z ptačí perspektivy. Objevujte starodávné památky.

Relaxujte u jezera

Lago di Garda vám umožní se uvolnit. Ráj cyklistů vás vřele uvítá a nabídne veškeré zázemí i gastronomii. Užijte si příjemnou dovolenou na severu Itálie.

Na jakou světovou stranu se letos vydáte? Už máte svého favorita?

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/07/travel-5188598_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/07/travel-5188598_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czCestováníCestování ze samotného srdce Evropy je skutečná radost. Zatímco Portugalci to mají všude daleko, my si rozhodně ztěžovat nemůžeme. Tak na kterou světovou stranu se vydáte? Nejlepší možná poloha Možná si to ani neuvědomujeme, ale právě Česká republika má skvělé výchozí postavení pro cestování po Evropě. Poznávat krásy kontinentu od nás,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku