Na mapě vypadá jako hodně malá tečka ve Středomoří, ale zdání klame – využít se tu dá snad každý čtvereční metr. Malta má za sebou pohnutou historii, která začíná u megalitických staveb a pokračuje benátským nebo britským vlivem až do dnešních nezávislých časů. Pojďme se proto podívat, jak se tu dá trávit dovolená. Slunění si užijete ažaž, ale když vás hřejivé paprsky už trochu omrzí, jistě neuškodí malý výlet do turisticky nepříliš probádaného vnitrozemí. Možná budete i příjemně překvapeni!

Maličký ostrov Malta, který se nachází ve Středomoří jižně od Sicíle je oblíbeným turistickým cílem.

Hlavní řečí na Maltě je angličtina, ale s italštinou určitě také uspějete

Necelý půlmilion obyvatel Malty mluví hlavně nejrozšířenější a univerzální světovou řečí, ale díky geografické vzdálenosti od Sicílie tu uplatníte rovněž italštinu. Nejznámější zdejší pláže? Zmiňme si za všechny třeba trio, na které tisíce turistů vzpomínají po celý rok a s oblibou se sem i vrací. V první řadě jde o Golden Bay, nejpopulárnější písečné pláži Malty. Najdeme ji na západním pobřeží, je držitelem prestižní Modré vlajky – takže na čistotu vody je maximální spoleh. Číslem dvě je pak Paradise Bay, která skutečně dostojí svému jménu a nachází se na severu ostrova. Do třetice pak nesmíme zapomenout na Ramla Bay, která je prakticky hned vedle, v rušném turistickém centru Mellieha.

Maličký ostrov Malta, který se nachází ve Středomoří jižně od Sicíle je oblíbeným turistickým cílem.

O zajímavá místa pro milovníky historie na Maltě není nouze

Jak nám napoví i cestovatelský web Desperado.cz, turisticky atraktivních lokalit je na Maltě víc než dost i mimo plážové resorty. Je to zejména hlavní město Valletta, jejíž centrum je na prestižním seznamu UNESCO. Chrám svatého Vavřince, Palác velmistrů a řada mimo jiné barokních nebo neoklasicistních staveb, to je dokumentace pěti století zajímavé historie. Pokud máte rádi pohodu, Malta nabízí i poklidné město Mdina, místo, kde nesmí jezdit auta a kde měl také nějakou dobu žít apoštol Pavel. Dominantou vnitrozemského sídla je několik sakrálních staveb, ale také přírodovědné muzeum.

Maličký ostrov Malta, který se nachází ve Středomoří jižně od Sicíle je oblíbeným turistickým cílem.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/malta-valletta-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/malta-valletta-150x150.jpgPR-leadersCestováníNa mapě vypadá jako hodně malá tečka ve Středomoří, ale zdání klame – využít se tu dá snad každý čtvereční metr. Malta má za sebou pohnutou historii, která začíná u megalitických staveb a pokračuje benátským nebo britským vlivem až do dnešních nezávislých časů. Pojďme se proto podívat, jak se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku