Už jste se nabažili teplého moře na jihu Evropy a toužíte poznat i jiné kraje? Není nic jednoduššího než si sednout a naplánovat si příští dovolenou do jedné ze zemí na Skandinávském poloostrově. Moře je tu sice také, ale poněkud chladnější, než bývá to Jaderské. Ale to vůbec nevadí, protože Skandinávie nabízí k prozkoumání nádhernou přírodu s lesy a jezery i hlubokými fjordy.

Švédsko: polární záře i krásná krajina

Kam se tedy příští rok vydáte strávit svoji dovolenou? Vyberete si Švédsko, nebo dáte přednost Norsku? Obě dvě země jsou krásné a stojí za to, aby byly navštíveny. Kromě nezapomenutelné krajiny je tu však ještě něco, co byste si neměli nechat ujít. Ano – polární záře, která je na obloze viditelná v zimních měsících v oblasti polárního kruhu. Dostat se k němu ve Švédsku není vůbec žádný problém, když celých 15 % země se za severním polárním kruhem nachází.

Pro návštěvu Švédska jsou ovšem nejlepší letní měsíce. Díky Golfskému proudu, který tamní klima otepluje, jsou zde příjemné průměrné teploty podobné těm našim. Pokud budete cestovat do Švédska po vlastní ose, nejspíše také využijete trajekt do Skandinávie, kam je možné se vydat hned z několika zemí – z Německa, Dánska, Polska, Finska i Lotyšska.

Norsko: rybolov a zimní sporty

Oč jiná je architektura v Norsku poznáte, až tuto zemi osobně navštívíte. Jejími typickými znaky jsou strohost a jednoduchost. Ale nadarmo se neříká, že v jednoduchosti je krása, protože norské stavby takto působí.

Do Norska se jezdí hlavně za rybolovem a zimními sporty, pro něž je zdejší krajina přímo ideální. Abyste se sem dostali, pravděpodobně využijete trajekt do Norska, který vyráží většinou z Dánska nebo Německa. Přitom nejvzdálenější cesta mezi Kodaní do Osla trvá asi 20 hodin, kterou můžete strávit v příjemném prostředí lodní kajuty na trajektu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_etrajekty_cz_nahledovy.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svetdnes.cz_etrajekty_cz_nahledovy-150x150.jpginfo@press-media.czCestovánítrajekt do Norska,trajekt do SkandinávieUž jste se nabažili teplého moře na jihu Evropy a toužíte poznat i jiné kraje? Není nic jednoduššího než si sednout a naplánovat si příští dovolenou do jedné ze zemí na Skandinávském poloostrově. Moře je tu sice také, ale poněkud chladnější, než bývá to Jaderské. Ale to vůbec nevadí,...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku