Skleníky pro vaši zahradu

Redakce dopopručuje

Organický růst versus využívání služeb pro získání sledujících

Ve světě, kde digitální prostor a sociální média hrají...

Mait.me – sociální síť budoucnosti

Také máte pocit, že žijete ve světě, kde je...

Martin Zoubek: Klesající Hvězda Finančního Poradenství

V nedávném rozruchu, který zasáhl český finanční sektor, se...

Podnikatelská půjčka může být vyřízená ještě dnes

Minimum podmínek a velmi rychlé řešení pro různé situace,...

Protikorupční linka: Vaše zbraň proti korupci a trestné činnosti

Odhalujte korupci a trestnou činnost s Protikorupční linkou ,...

Léto již je tu a s ním i s ním i první úroda z vašich zahrad. Pokud však chcete svou úrodu ještě zvýšit, neváhejte a pořiďte si zahradní skleník. Je to velmi jednoduché, ale budete překvapeni, jakého výsledku se skleníkem dosáhnete!

Proč si pořídit zahradní skleník?

Zahradní skleníky se skládají z nosné konstrukce a průhledných desek, které jsou ohřívány slunečním zářením. Protože je skleník pevně uzavřen, při zvyšování teploty uvnitř skleníku dochází také ke zvýšení vzdušné vlhkosti. Tímto skleník zajišťuje rostlinám perfektní podmínky pro růst, rychlení i přezimování. Některé skleníky je také možné vytápět a tím prodloužit pěstební sezónu. Získáte tak větší úrodu, rychleji vám rostliny porostou a budete mít možnost pěstovat i rostliny, které by bez skleníku v našich podmínkách nepřežily zimu.

Jak vybrat zahradní skleník

Při pořizování zahradního skleníku je potřeba se zaměřit na jeho velikost, tvar a materiál konstrukce i výplně. Většina těchto parametrů se bude odvíjet od místa, kam chcete skleník umístit. Vzhledem k jejich pevně umístěné nosné konstrukci se později zahradní skleníky nedají přemisťovat, měli byste si tedy dobře rozmyslet, na které místo chcete skleník umístit. Vybírejte pro zahradní skleník místo na rovině, dostatečně prosluněné a chráněné před větrem. Hlavní osa skleníku by měla směřovat od severu k jihu, tím bude skleník zachycovat nejvíce slunečního záření. A pokud to bude jen trochu možné, umístěte vchod skleníku na sever. Velikost skleníku vybírejte podle počtu rostlin, které v něm chcete pěstovat či přezimovat, nejčastější jsou však skleníky o ploše 10–15 m2. Vybírejte si skleník s výškou přes dva metry, abyste se v něm mohli pohodlně postavit a nemuseli jste se při práci hrbit. Co se týče materiálu, nejzásadnější je asi volba výplně. Zde se budete potýkat s volbou mezi sklem a polykarbonátem. Sklo je sice tradičnější, ale polykarbonát skýtá mnohé výhody, včetně větší bezpečnosti, odolnosti a lepších vlastností při udržování teploty, navíc je polykarbonát lehčí a skleník se tak bude snadněji sestavovat. Ať už si však pořídíte jakýkoliv skleník, montáž byste měli hravě zvládnout sami. Pokud si ale se sestavením skleníku nevěříte, neváhejte se obrátit na firmu, která vám s montáží skleníku pomůže.

Zahradní skleník je doplňkem zahrady, který posune vaše zahradničení na novou úroveň. Pokud přemýšlíte o jeho koupi, neváhejte a vyzkoušejte, jak obyčejný skleník pomůže několikanásobně zvýšit vaši úrodu.

Svět Dnes na Facebooku
euro