Možná vás to už také napadlo: Lyže po zimě odpočívají  ve sklepě, tak kam se pojedeme podívat v létě? Sluníčko venku vystrkuje jarní růžky. Jestli máte rádi jeho paprsky, a neradi na dovolené jen ležíte či jen sportujete, mohla by vás zaujmout Srí Lanka. To není jen ostrov na relaxaci na pláži. Ani pouhá země čajových plantáží. Tady je toho mnohem víc.sri lanka inside

Procházky po horách a přírodních zajímavostech s úchvatnými pohledy do krajiny, surfování na vlnách, ledové osvěžení v plážových barech anebo třeba meditace v některém z mnoha meditačních center.  Chrámy a památky kam se podíváte.  To vše je Srí Lanka.

Jestli jej neznáte, zamilujete si jej. Pohled na čajové plantáže je jako pohled na zámeckou zahradu. Důvod je jednoduchý: čajové lístky sklízí domorodci, proto mohou být keře jen nízké a jsou protkané sítí cestiček. A jestli nechcete mezi čajovými plantážemi chodit, můžete se mezi nimi projet vlakem. Cestování vlakem je na Srí Lance také zážitek, který stojí za to vyzkoušet.

Výborný čaj si dáte takřka na každém rohu. Obyvatelé jsou k turistům přátelští, a řidiči tuk tuků vás s úsměvem za babku odvezou od vlaku rovnou do hotelu.  A když budete mít štěstí, nechají vás i řídit.

Meditace pod vedením zkušených budhistických mnichů vnese ticho a klid do duše a zpomalí tempo, na které jsme si možná zvykli v práci a možná je už trochu únavné. Center, ve kterých můžete meditovat je tu celá řada.

Pro našince příznivé ceny a dobrá úroveň zdravotnictví by vám mohly pomoci s rozhodováním. Tak co, jste naladěni na ceylonskou notu?

Doba letu: cca 10 hodin

Cena letenky: okolo 16 tisíc korun

Rozloha ostrova: 65,6 tisíc kilometrů čtverečních

Hlavní město: Kolombo

Počet obyvatel: 22 milionů

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/srí-lanka-1024x576.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/srí-lanka-150x150.jpgPR-leadersCestováníTipyZprávyMožná vás to už také napadlo: Lyže po zimě odpočívají  ve sklepě, tak kam se pojedeme podívat v létě? Sluníčko venku vystrkuje jarní růžky. Jestli máte rádi jeho paprsky, a neradi na dovolené jen ležíte či jen sportujete, mohla by vás zaujmout Srí Lanka. To není jen ostrov na relaxaci...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku