Čaj dokonale prohřeje tělo i po té nejdelší procházce, obzvlášť v zimních měsících, kdy jím jen tak někdo nepohrdne. Pokud už vás ale nebaví pít ten samý čaj dokola a rádi byste trochu zaexperimentovali, přinášíme pár tipů na čaje, které stojí za ochutnání.

Skvělý čaj z domácích zásob

Pokud máte chuť na skvělý čaj, nemusíte chodit daleko, stačí mít doma jen pár surovin. Čaj můžete udělat např. z čerstvého zázvoru, který vás náležitě prohřeje. Mezi oblíbené varianty patří i pečený čaj, který je velice jednoduchý. Stačí vám jen oblíbené ovoce, které dáte do pekáčku s vhodným kořením. Po 30 minutách v troubě se koření s ovocem skvěle propojí a vy budete mít svou oblíbenou směs vždy po ruce.

Nechte si nasypat

Sypané čaje patří mezi nejoblíbenější varianty. Můžete je sehnat v čajovnách nebo specializovaných prodejnách, kde je možné zvolit jak jednodruhové varianty, tak kvalitní směsi. Ať už preferujete klasický zelený nebo méně tradiční bílý čaj, se sypanými variantami neuděláte chybu. Pokud si nejste jistí přípravou nebo chutí jednotlivých čajů, můžete zajít do čajovny, kde vám tento nápoj rádi připraví a ukáží, jak ho správně připravit.

Kvalita čaje i designu

Čaje Harney and Sons patří mezi oblíbené americké čaje, které nabízí kvalitní sypané směsi. Ty balí do hebkých pyramidových sáčků a dávají si záležet i na celkovém balení, které většinou zahrnuje i designově zpracovanou plechovku. Pokud tedy chcete potěšit nejen chuťové pohárky, ale i oči, rozhodně nenechte tuto značku bez povšimnutí.

Čaj z Anglie

Angličané čaj milují a není proto divu, že jedna z největších čajových firem pochází právě odsud. Čaje Twinnings se začaly prodávat v roce 1706 a byli dokonce přední dodavatelé čaje pro samotnou královnu Viktorii. Nenabízí pouze klasický anglický černý čaj, ale vyrábí více než 200 druhů čajů. Vybírat můžete nejen z klasických sáčkových, ale i sypaných čajů v elegantních plechovkách.

Ke známému čaji o páté patří i něco dobrého. Nechte se inspirovat a zastavte se na chvíli s dobrým čajem a něčím sladkým.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/02/breakfast-1869717_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/02/breakfast-1869717_960_720-150x150.jpgsvet zenyTipyanglie,čaj,čaje,horký nápojČaj dokonale prohřeje tělo i po té nejdelší procházce, obzvlášť v zimních měsících, kdy jím jen tak někdo nepohrdne. Pokud už vás ale nebaví pít ten samý čaj dokola a rádi byste trochu zaexperimentovali, přinášíme pár tipů na čaje, které stojí za ochutnání. Skvělý čaj z domácích zásob Pokud máte chuť...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku