Chladnější měsíce roku nahrávají vzniku chřipky a nachlazení. Virová nákaza se snadno šíří, a tak občas onemocní i sebeodolnější jedinec. Chřipka umí člověka řádně potrápit. Mezi nejčastější příznaky patří horečka, velká únava, zimnice a bolest hlavy, svalů a kloubů. Pokud vás již chřipka postihla, nemusíte hned sahat po průmyslově vyráběných lécích. Tělo bychom si neměli zbytečně zanášet chemií. Běžnou chřipku vyléčíte snadno i přírodní cestou.

Jak vyzrát na chřipku pomocí přírody?

jak-se-zbavit-chripky-prirodni-cestou-telo-clankuZákladem léčby chřipky je vždy klid na lůžku a zvýšený příjem tekutin. Při nemoci nezbytně potřebujete vyšší přísun vitaminů ze stravy, proto jezte dostatek ovoce a zeleniny. Velmi důležité je zvýšit příjem vitaminu C, který posiluje imunitní systém. Nejvíce ho najdete v červené paprice, listové zelenině (např. brokolici, zelí a růžičkové kapustě), černém rybízu, rakytníku a šípcích. Na vitamin C jsou z exotického ovoce bohaté kiwi a papája. Naopak citrusy (zvláště citrony) neobsahují tolik vitaminu C, kolik je jim přisuzováno. Při chřipce byste také měli konzumovat 6 – 12 stroužku syrového česneku denně. Česnek je totiž přírodní antibiotikum. Lidé trpící onemocněním žlučníku či slinivky by se však česneku měli vyhnout. Nesvědčí jim. Naštěstí existuje celá řada jiných přírodních antibiotik
(např. med, zázvor nebo oregánový olej).

Bylinkové čaje

Velmi účinným přírodním lékem jsou bylinkové čaje. Dezinfekčně a protizánětlivě působí heřmánkový čaj. Rovněž můžete vyzkoušet čaj z květu divizny, který má protizánětlivé účinky. Horečku zaženete lipovým čajem nebo odvarem z černého bezu. Imunitní systém zase posílíte čajem šípkovým. O uvolnění dýchacích cest se postará šalvějový čaj. Při onemocnění horních cest dýchacích pomůže čaj z mateřídoušky. Odkašlávání usnadní čaj z jitrocele, který pomáhá také při zánětu dolních cest dýchacích.

Přírodní sirupy

Provází-li chřipku dráždivý kašel, pomůže vám cibulový sirup. Příprava sirupu je prostá. Nasekáte cibuli na kostičky a smícháte se s medem. Směs nechte odstát v chladničce, dokud cibule nepustí šťávu. Následně podávejte lžičku sirupu 3x denně.

Regeneraci narušených sliznic dýchacích cest napomůže mrkvový sirup. K jeho přípravě potřebujete 0,5l čerstvé mrkvové šťávy a 5 polévkových lžic medu. Ingredience dejte do hrnce a za občasného promíchání je zahřívejte na mírném ohni. Počkejte až získá směs sirupovou konzistenci, pak hrnec odstavte a sirup nechte vychladnout. Podávejte lžičku sirupu 4-6x denně.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jak-se-zbavit-chřipky-přírodní-cestou-titulka-1024x512.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/jak-se-zbavit-chřipky-přírodní-cestou-titulka-150x150.jpgPR-leadersZdravíZprávyChladnější měsíce roku nahrávají vzniku chřipky a nachlazení. Virová nákaza se snadno šíří, a tak občas onemocní i sebeodolnější jedinec. Chřipka umí člověka řádně potrápit. Mezi nejčastější příznaky patří horečka, velká únava, zimnice a bolest hlavy, svalů a kloubů. Pokud vás již chřipka postihla, nemusíte hned sahat po průmyslově...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku