Občas se setkáváme se zajímavými osobnostmi dnešní doby, obvykle díky televizním pořadům typu talk show či poutavým článkům v novinách a časopisech. Jsou to lidé napříč obory, čím zajímavější a více nevšední, tím lépe. My jsme se zamýšleli nad tím, kolika takovým lidem proudí v žilách modrá krev a jestli o tom vůbec vědí. Mimo ty všeobecně známé jsme narazili na jednoho takového.

pravnik-koschin

Právnická rodina rytířů

Je jím člověk, jehož povolání není sice nikterak neobvyklé, ale historie celé rodiny má rozhodně něco do sebe. Pan doktor Zdeněk Kryštof Koschin je advokát, vlastní advokátní kancelář v Praze a oblasti práva se věnuje mnoho let. Na tom by nebylo nic až tak zajímavého, to výjimečné se skrývá až dále v minulosti. Zdeněk Koschin se totiž skutečně může pochlubit modrou krví, díky svému původu. Kdo z nás se dnes může pochlubit, že byl jeho prapraděd a praděd rytířem? Pan Koschin ano. Jeho prapraděd Josef rytíř Koschin z Freudenhofu, c.k. byl president Obchodního soudu v Praze a rytíř císařského Řádu Železné koruny, jeho pradědem byl Felix rytíř Koschin z Freudenhofu, c.k. president Obchodního soudu v Praze a zároveň také rytíř císařského Řádu Leopoldova. Děd JUDr. Karel Koschin byl senátním presidentem Nejvyššího správního soudu a profesorem ústavního a docentem horního práva. S blížící se současností ale zajímavých osobností v rodině pana advokáta Koschina rozhodně neubývá, jeho otec JUDr. Zdeněk Koschin byl totiž internován v koncentračním táboře v Oranienburgu, poté totálně nasazen v Říši, do roku 1948 zastával post soudce a následně vykonával dělnickou práci. Zajímavá a trnitá cesta jedné rodiny, nemyslíte?

Služby na úrovni

Nelze než očekávat, že člověk s takovou rodinnou historií bude svou práci vykonávat se ctí a na nejvyšší profesionální úrovni, a přesně takový pan doktor je. A jakému právu se věnuje? Jeho odbornost zahrnuje všechna práva, ale s blížícím se koncem roku je asi nejaktuálnější právo daňové, které obsahuje problematiku správy daní a poplatků, daně z příjmu a přidané hodnoty, ale také zastupování před soudy a finančními úřady. Obrátit se na advokáta s modrou krví může každý, jeho advokátní kancelář, poblíž Vltavy, je dostupná všem klientům.

 

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/právník-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/právník-titulka-150x150.jpgPR-leadersZprávyObčas se setkáváme se zajímavými osobnostmi dnešní doby, obvykle díky televizním pořadům typu talk show či poutavým článkům v novinách a časopisech. Jsou to lidé napříč obory, čím zajímavější a více nevšední, tím lépe. My jsme se zamýšleli nad tím, kolika takovým lidem proudí v žilách modrá krev a...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku