Na sníh a teploty pod nulou se někteří z nás těší celý rok. Jiní zase toto období z duše nesnáší. Ať už patříme mezi milovníky zimy nebo její odpůrce, musíme mít na paměti správnou péči o pleť. Zatímco tělo schováme do kašmírových svetrů a teplých kabátů, obličej zůstává odhalený. Pleť se tak velmi namáhá a vysušuje. Existují ale způsoby, jak našemu obličeji alespoň částečně ulevit.

Promazaná pleť je základ

Mráz může naši pokožku velmi vysušit. Mazové žlázy totiž v zimě neprodukují tolik mazu jako v létě. Proto je naše pleť v tomto období často suchá a napjatá. Obličej lze přitom ochránit lehce. Stačí sáhnout po hutnějším krému, který naši pleť pořádně promastí.  Ti z nás, které i v zimě trápí spíše mastnější pleť, by ale měli raději zvolit lehčí krémy.

Kvalitní make-up může pleť chránit

Zatímco v létě je nošení krycího make-upu spíš za trest, zima je pro líčení ideální. Kvalitní make-up totiž na naší pokožce utvoří ochrannou vrstvu a zabrání jejímu zbytečnému namáhání. Nesmíme ale zapomínat na podkladovou bázi!

Nezapomínejte na rty!

Kůže na našich rtech je velmi tenká. Lehce se proto vysuší a popraská. Nejen z těchto důvodu musíme rtům v zimě dopřát speciální péči. Balzámy bychom měli mít vždy po ruce. V koupelně, práci i v kabelce. Ideální jsou balzámy s UV faktorem. Hodit se nám budou i při pobytu na horách!

Hloubkové vyživení přístrojem Gharieni

Právě v zimě je ideální vyzkoušet i hloubkové ošetření pleti. Na klinikách estetické medicíny Mediestetik pracují specialisté na dermatologii s přístrojem Gharieni. Profesionálové nám pleť nejen důkladně vyčistí, ale dodají jí i hloubkovou výživu. Obličej je ošetřený ambulantně během hodiny a půl. My tak nemusíme počítat s žádnou rekonvalescencí. Čistění pleti bychom měli do našeho diáře zařadit pravidelně!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/krém-na-pleť-livemag.cz_-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/krém-na-pleť-livemag.cz_-150x150.jpginfo@press-media.czZdravíNa sníh a teploty pod nulou se někteří z nás těší celý rok. Jiní zase toto období z duše nesnáší. Ať už patříme mezi milovníky zimy nebo její odpůrce, musíme mít na paměti správnou péči o pleť. Zatímco tělo schováme do kašmírových svetrů a teplých kabátů, obličej zůstává odhalený. Pleť se...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku