Rýma, zvýšená teplota, kašel, pocit únavy, to všechno jsou příznaky, které nás dokáží s příchodem zimy vždy nepříjemně překvapit. Mnoho lidí však bere tyto nemoci na velmi lehkou váhu a málokdy si najde čas se s nimi opravdu poctivě vypořádat. Neustále se snažíme všechno zvládat a být pilní od rána až do večera, a to i na úkor našeho zdraví. Přecházení těchto zdánlivě obyčejných nemocí nás pak může stát mnohem víc než pouhých pár dní na lůžku. Nepodceňuje chřipku a kašel a zatočte s nimi hned, jak vám začnou znepříjemňovat každodenní činnosti. Jaké jsou nejúčinnější a zároveň nejjednodušší triky na léčbu chřipky?

Čaj a peřina

Tato osvědčená kombinace je snad nejstarším trikem, který při léčení chřipky existuje. Přesto ji mnoho lidí považuje za poslední možnost, kterou zkusí. Horký čaj z čerstvého zázvoru, odpočinek pod teplou peřinou a dostatek spánku vás postaví na nohy za pár dní.

Nezapomeňte na vitamíny

Při chřipce i bez ní, dostatek vitamínů je základem našeho zdraví. Nejste-li příznivci čerstvého ovoce a zeleniny, zkuste například doplňky stravy, které jsou k dostání v každé lékárně. Vitamíny nemusí sloužit jenom jako pomoc při nemoci, ale také jako prevence.

Napařujte si obličej

Napařování obličeje teplou párou vám uleví zejména při rýmě. Přidáte-li do horké vody esenciální olej z eukalyptu či máty, bude se vám mnohem lépe dýchat.

Když už triky nestačí?

Babských rad na zázračné čaje a zábaly proti chřipce a nachlazení je spousta, avšak někdy se prostě bez potřebných léků neobejdeme. Lékárny nabízejí velké množství léků na chřipku a kašel, a to nejen pro dospělé, ale i děti. K dispozici nám jsou nejrůznější čaje, šumivé tablety, nosní spreje, kapky a podobně. Při užívání lékárenských přípravků však pečlivě čtěte příbalové letáky a vždy je užívejte dle návodu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/lékárna-brno-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/lékárna-brno-titulka-150x150.jpgPR-leadersZdravíZprávyRýma, zvýšená teplota, kašel, pocit únavy, to všechno jsou příznaky, které nás dokáží s příchodem zimy vždy nepříjemně překvapit. Mnoho lidí však bere tyto nemoci na velmi lehkou váhu a málokdy si najde čas se s nimi opravdu poctivě vypořádat. Neustále se snažíme všechno zvládat a být pilní od...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku