V době, kdy mnoho z nás nemusí každý den spěchat do práce, je logické, že se lidé obrací spíše ke svým zahradám a chalupám. Hobbymarkety již jsou otevřené, jaro v plném proudu a na zahrádce všechno raší a bují. Příroda nepočká, a tak se zahrádkářům jistě hodí každá chvilka navíc, kterou mohou svému koníčku věnovat. A to nemusí jít jen o volnočasové nadšence, i veřejné prostory si žádají určitou údržbu, aby si zachovaly svůj estetický i zdravotní stav. Mnoho úkonů si šikovný člověk dokáže obstarat sám, případně s pár kamarády. Existují ale případy, kdy je potřeba se spolehnout na zásah odborníka nebo použití speciální techniky.

Likvidace náletových dřevin

Likvidace náletových dřevin je věcí, kterou si dokážete obstarat i sami, zejména co se týče mladších stromků. Pokud se však jedná o větší, dobře přístupnou plochu, doporučujeme vám využít odborníka se speciální technikou. Na hůře přístupných místech je potřeba se spolehnout na ruční vyřezávání, i tam vám však odborník může výrazně pomoci. A po povrchovém frézování se doporučuje i půdní frézování či použití speciální pařezové frézy. Ta odstraní podzemní části rostlin, tedy kořeny a pařezy, a to až do hloubky 40 cm. Půdní fréza se dá použít také pro zkypření silně zhutnělé půdy (například následkem častého projíždění stavebních strojů). Po odstranění náletů můžete využít i služeb dorovnání vyfrézované plochy a zasetí luční směsi trávy, abyste tak urychlili rekultivaci pozemku.

https://www.sluzby-levne.cz/_admin/files/upload/server/php/17g/files/ahwi_430.jpg

Rizikové kácení stromů a jejich ořez

Některé stromy již mají to nejlepší za sebou, jsou staré, nemocné a ohrožují své okolí nebo jsou zkrátka jen na nesprávném místě. Někdy se to nedá vyřešit jinak než jejich odstraněním. U stromků z průměrem kmene do 15 cm se nabízí využít možnosti přesazení stromu na vhodnější stanoviště, větší stromy však je potřeba pokácet. Mezi rizikové kácení stromů patří například stromy ve veřejném prostoru, v blízkosti domu u soukromých zahrad či sloupů elektrického vedení. Ale firmy vám jistě pomohou s pokácením kteréhokoliv stromu, a zajistí hladký průběh procesu. Zároveň se s nimi můžete rovnou domluvit na náhradní výsadbě, pokud o to budete stát. Další služby, které byste možná vyžili častěji, jsou ořez stromů a živých plotů, kdy se zvláště u vyšších jedinců může jednat také o relativně komplikovaný zákrok.

https://www.sluzby-levne.cz/_admin/files/upload/server/php/16/files/rizikove-kaceni.jpg

Toto byly jen některé služby, které by se vám mohli hodit při údržbě zeleně, zimní údržbě komunikací nebo rekultivaci. Pokud hledáte nějakého odborníka, který by vám s těmito úkony pomohl, obracejte se spíše na firmy z blízkého okolí, omezíte tak zdlouhavý dojezd techniky. Pro pražské realizace můžeme doporučit například Lukáše Dubu z LDS (telefon +420 605 767 482).

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svah_1600.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/svah_1600-150x150.jpgPR-leadersBydleníZahradaV době, kdy mnoho z nás nemusí každý den spěchat do práce, je logické, že se lidé obrací spíše ke svým zahradám a chalupám. Hobbymarkety již jsou otevřené, jaro v plném proudu a na zahrádce všechno raší a bují. Příroda nepočká, a tak se zahrádkářům jistě hodí každá chvilka navíc, kterou mohou svému koníčku věnovat. A...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares