Důsledky koronavirové krize se začínají postupně promítat také do vývoje na trhu práce. Stačí se podívat na počty podnikatelů a čísla mluví jasně: jen za uplynulé tři kvartály ukončilo činnost více než 74 000 živnostníků.

Možná, že mezi nimi byl i vás zaměstnavatel. Nebo se krize ve vaší firmě zatím naplno neprojevila, ale vy stejně s napětím čekáte, jestli i u vás v brzké době nedojde k propouštění zaměstnanců.

Ale možná jste, bez ohledu na dosavadní vývoj, sami dospěli k závěru, že je čas na změnu. Přemýšlíte o jiném povolání? Neponechte nic náhodě. Máme pro vás 3 tipy, jak vykročit na novou profesní dráhu.

1. Poznejte sami sebe

Pokud jste v předchozím oboru strávili několik (desítek) let, změna nemusí být jednoduchá. Abyste se dokázali rozhodnout správně, měli byste se sami sebe zeptat:

· Co děláte opravdu rádi? Které pracovní činnosti vás dokáží uspokojit?

· Co byste naopak rozhodně dělat nechtěli?

· Jak vypadá váš hodnotový žebříček?

· Které profese odpovídají těmto hodnotám a mohly by vás naplňovat?

Vraťte se k otázkám ještě několikrát a odpovědi si klidně pište na papír. Možná jste nad nimi nikdy doopravdy nepřemýšleli. Je nejvyšší čas to změnit.

2. Sestavte si (záložní) plán

Až budete mít jasno, kam se chcete posunout, neotálejte. Připravte si „bojový plán“, se kterým dosáhnete vytouženého zaměstnání. A zvažte více možností, kdyby vaše hledání nedopadlo na první dobrou. Pořád vám zůstanou další možnosti.

3. Začněte se vzdělávat, jak jen to půjde

Ať už se rozhodnete pro jakékoli povolání, nejspíš vás na začátku čeká spousta učení. Jenže kde se svižně a kvalitně vzdělávat, pokud se nechcete (nebo nemůžete) vracet zpátky do školních lavic?

Rekvalifikační kurzy poskytují skvělou příležitost, jak získat v novém oboru potřebné znalosti bez zbytečných komplikací. Mnohé kurzy probíhají také o víkendech, tudíž nemusíte šéfovi ani slůvkem naznačit, že uvažujete o změně.

Rekvalifikační kurzy: cesta za vytouženým povoláním a tučnou výplatní páskou?

Pokud stále tápete, jakým profesním směrem se vlastně vydat, mohou vám rekvalifikační kurzy pomoci nalézt ten správný směr. Jestliže chcete zvýšit svou hodnotu na trhu práce a najít si dobře ohodnocenou práci, vyberte si obor, o který je dlouhodobě zájem.

Velké popularitě se těší rekvalifikační kurzy online marketingu nebo třeba personalistiky. Ale například na Plzeňsku je mezi uchazeči největší zájem o znalosti účetnictví. Nejde rozhodně o ojedinělý případ. Nemenší zájem je o kurzy účetnictví v Praze. A není se čemu divit: schopné účetní dokáží zaměstnavatelé ocenit, nejdříve je ale musíte přesvědčit o svých znalostech. Jak na to? Rekvalifikační kurzy účetnictví Plzeň poskytují účastníkům možnost osvojit si veškeré poznatky potřebné pro výkon účetního povolání a získat cenné zkušenosti, kterými můžete oslnit personalisty na nadcházejícím pohovoru.

Jak vybrat tu správnou firmu, pokud to s výukou myslíte vážně?

Chcete-li mít jistotu, že své vzdělávání svěříte do rukou zkušených lektorů, pročtěte si reference na webu nebo se podívejte, v kolika městech daná firma působí. Kromě toho se zajímejte o obsahovou náplň kurzu, která také může ledacos napovědět.

Jednou ze společností, která školení nabízí, je společnost Orange Academy. Na českém trhu působí bezmála 20 let a zakládá si především na kvalitě poskytovaných kurzů, které vedou profesionálové s dlouholetou praxí v oboru.

Máte tak jistotu, že po absolvování kurzu budete vybaveni poznatky, které na nové pracovní pozici určitě využijete. Prohlédněte si stávající nabídku jednotlivých rekvalifikačních kurzů a vykročte vstříc nové kariéře ještě dnes.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kurzy.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/kurzy-150x150.pngPR-leadersEkonomikaVzděláníDůsledky koronavirové krize se začínají postupně promítat také do vývoje na trhu práce. Stačí se podívat na počty podnikatelů a čísla mluví jasně: jen za uplynulé tři kvartály ukončilo činnost více než 74 000 živnostníků. Možná, že mezi nimi byl i vás zaměstnavatel. Nebo se krize ve vaší firmě zatím...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku