Ať už chcete zhubnout nebo si přejete nabrat svalovou hmotu, jistě vás zajímá, jak upravit svůj denní příjem bílkovin tak, aby byl dostatečný a vy se nemuseli bát vedlejších efektů absence bílkovin v jídelníčku. Klíčem je protein, nicméně pokud vás nebaví ve variantě nápoje, nebojte se jej přidat do receptů, po kterých se jen zapráší. Chcete poznat naše favority?

Ráno dělá den

Máte rádi ovesné kaše? Na trhu je velké množství proteinových kaší, které zaručí adekvátní fitness snídani plnou bílkovin nebo si tu svou můžete jednoduše namíchat. K tomu vám postačí vločky, protein, mléko, oblíbené ovoce, ořechy či ořechové máslo. Jaká je ta vaše?

Sladká pauza

Ať už jste zastánci palačinek nebo lívanců, nemusí se jednat o tučné nebo přeslazené varianty. Dopřejte si vyváženou svačinu a rozmixujte ovesné vločky, protein, banán a bílky, těsto poté vlijte na pánev do tvaru lívanců a uvidíte, že během pár chvil bude skvělá svačina na světě. Pokud nemáte na žádné chystání čas, chutě zkrotí i proteinová tyčinka a kus ovoce.

Dezert jedna báseň

Jste milovníky klasických dezertů, ale museli jste je vyřadit? Nezoufejte. Sladké potěšení si můžete dopřát i ve chvíli, kdy chcete být v té nejlepší formě. Vyzkoušejte proteinovou bábovku s čekankovým sirupem, raw kuličku nebo třeba proteinové muffiny s borůvkami. Díky odlehčeným variantám a změně surovin jistě naleznete řešení, které pro vás bude to pravé.

Když vás honí mlsná

Občas máme chuť na něco plné čokolády či ovoce a potřebujeme to hlavně rychle, i když se to do našeho jídelníčku zrovna nehodí. Všechny tyto faktory může splnit mug cake, který se může snadno stát zdravou alternativou večerního mlsání. Pokud vás tato varianta už dlouho láká, stačí do hrnku přidat mouku, prášek do pečiva, čokoládový protein, mléko, vejce, banán a další oblíbené ovoce, které poslouží jako chutná ozdoba.

Jíst jednoduše, zdravě a bez výčitek není nijak složité. Pokud ale jednou za čas prahnete po něčem hříšném, dopřejte si to. Dlouhodobé zákazy nevedou k těm nejlepším výsledkům, proto si nic nevyčítejte a co nejdříve se vraťte ke svému režimu.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/muesli-3186256_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/11/muesli-3186256_960_720-150x150.jpgsvet zenyZdravíŽenybílkoviny,protein,stravaAť už chcete zhubnout nebo si přejete nabrat svalovou hmotu, jistě vás zajímá, jak upravit svůj denní příjem bílkovin tak, aby byl dostatečný a vy se nemuseli bát vedlejších efektů absence bílkovin v jídelníčku. Klíčem je protein, nicméně pokud vás nebaví ve variantě nápoje, nebojte se jej přidat do...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku