Herní průmysl se neustále rozrůstá a nabízí stále atraktivnější možnosti zábavy. Jednou z nich je také virtuální realita, kterou však nemůžeme škatulkovat pouze do světa her. Tato inovace, kterou všichni dobře známe díky tolik nápadným brýlím a tomu, že nás dostanou prakticky kamkoliv si usmyslíme, se totiž začíná uplatňovat i v mnoha jiných odvětvích. Kupříkladu ve školství i medicíně, kde funguje jako skvělý praktický pomocník.

Je libo nová forma vzdělávání?

Rozšířená realita je dnes něco jako nová forma vzdělávání. Tradiční postupy už dnešní děti zrovna dvakrát neoslní, proto se hledal způsob, jak do lavic vnést trochu nadšení. A virtuální realita je jedním z nich.

Jen si to představte – učíte se o vesmíru a najednou se sami můžete ke slunečné soustavě podívat, doslova se jí dotknout. Není to efektivnější způsob, jak se naučit pojmenovat všechny planety, které Slunce obíhají?

Dalo by se říct, že virtuální realita ve světě školství umí propojit nejen zábavu, ale také poznatky a interakci do jednoho jediného celku. Školní předměty tak rázem nebudou nudné, dokonce ani historie se nebude jevit tak únavná.

Operace nanečisto

Jak již bylo zmíněno virtuální realita je nejen jakousi novou formou vzdělávání, ale také nachází své uplatnění v medicíně. Medicína obecně není zrovna snadný obor, vyžaduje jistou dávku pozornosti, trpělivosti a také vytrvalosti. Než se udělí člověku atestace a než se tak student stane opravdovým lékařem, musí projít množstvím zkoušek a musí být součástí nejedné operace pod vedením zkušenějšího. A přesně tomuto zdlouhavému procesu může jít virtuální realita naproti a může mu trochu pomoct. Lékařské postupy a operace si totiž budete moct vyzkoušet nanečisto. Prostřednictvím virtuální reality je možné vystavit studenty obávaným situacím a naučit je se s nimi vyrovnávat.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/07/virtual-reality-4490469_1920-1024x630.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2021/07/virtual-reality-4490469_1920-150x150.jpginfo@press-media.czKulturaHerní průmysl se neustále rozrůstá a nabízí stále atraktivnější možnosti zábavy. Jednou z nich je také virtuální realita, kterou však nemůžeme škatulkovat pouze do světa her. Tato inovace, kterou všichni dobře známe díky tolik nápadným brýlím a tomu, že nás dostanou prakticky kamkoliv si usmyslíme, se totiž začíná uplatňovat...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku