Stejně jako Váš stroj, tak i vy potřebujte kvalitní obutí. Nepodceňujte výběr obuvi, mnohdy Vás může ochránit před ošklivým úrazem. Podíváme, jaké druhy motorkářské obuvi existují a na co byste se měli při výběru vhodné obuvi zaměřit. Tak jaké boty zvolíte vy?

Šiju, šiju si botičky pro endura i pro silničky

Podle stylu jízdy, kterému se oddáváte byste také měli vybírat správnou obuv. Správné moto boty se totiž liší podle stupně ochrany, materiálu, ze kterého jsou vyrobeny či podle odolnosti proti vlhkosti. Dobrá motorkářská obuv by měla splňovat bezpečnostní standarty a chránit tak nejzranitelnější části nohy jako je například kotník, pata či holeň. Nesmíme opomenout protiskluzový prvek boty, který je taktéž velmi důležitý.

Pokud patříte mezi příznivce silničních motorek, tak musíte investovat do dobré obuvi, které je vhodná pro jízdu na silniční motorce. Kvalitní sportovní boty, by měli být odolné proti nárazům, ale zároveň by měli být pohodlné a umět absorbovat vlhko a tekutiny.

Oproti tomu stojí motokrosové boty, který musí vydržet i to největší bahno a cákance vody. Samozřejmě, že jsou tyto boty, taktéž velmi odolné proti nárazům a oděrům, ke kterým často dochází při jízdě v terénu.

Kovboj na dvoukolovém oři

Pokud vyznáváte jízdu ve stylu chopperu či cruiseru, tak Vám jednoznačně nesmí ujít stylové motorkářské boty, které svým vzhledem připomínají klasické kovbojské boty, které znáte z westernových filmů. Mají zesílenou špičku a můžete zaujmout své okolí díky výrazným ostruhám, který zdobí jejich paty.

Další vhodnou alternativou ke sportovním botám jsou cestovní nebo městské moto boty. Ty svým vzhledem připomínají klasické boty a hodí se především na kratší cesty. Můžeme je vřele doporučit na motorkářské výlety kde nějakou dobu trávíte za řídítky, avšak poté si chcete cílovou destinaci projít hezky po svých. Tyto boty Vám poskytnou základní ochranu proti odření díky své zesílené podrážce, ale nebudou vypadat, tak masivně jako sportovní motorkářské boty. Tak jaké boty zvolíte vy?

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/istockphoto-1153997635-612x612-1.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/06/istockphoto-1153997635-612x612-1-150x150.jpginfo@press-media.czAuto-motoStejně jako Váš stroj, tak i vy potřebujte kvalitní obutí. Nepodceňujte výběr obuvi, mnohdy Vás může ochránit před ošklivým úrazem. Podíváme, jaké druhy motorkářské obuvi existují a na co byste se měli při výběru vhodné obuvi zaměřit. Tak jaké boty zvolíte vy? Šiju, šiju si botičky pro endura i pro...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku