Každá jazyková škola se v první řadě specializuje na jazykové kurzy, to se ví – a nikoho to (snad) nepřekvapí. Jejich účelem je dosáhnout toho, aby se jejich účastníci za krátkou dobu zlepšili v osvojovaném jazyce.

Právě tento posun pak nejčastěji ověřují jazykové zkoušky. Účel skládání jazykových zkoušek se různí – někdo si chce skutečně pouze ověřit své aktuální jazykové znalosti, někdo certifikát ze zkoušky potřebuje pro pracovní či studijní účely.

Jazykové zkoušky jsou samozřejmě taky velkou součástí naší Jazykové školy PELICAN. Na pořádání různých typů zkoušek se specializujeme od založení školy. Ať už u nás tedy student absolvuje pomaturitní jazykový kurz, firemní kurz angličtiny nebo třeba kurz vietnamštiny, může na jeho konci složit vybranou zkoušky a získat tak jazykový certifikát.

Jazykové zkoušky jsou taky nejčastější zdrojem otázek našich studentů. Taky proto jsme se rozhodli vytvořit shrnující článek těch nejčastějších dotazů, se kterými naši studenti přichází.

Státní jazyková zkouška – úrovně, termíny a platnost

Nejčastěji skládanou zkouškou na naší škole je státní jazyková zkouška. Tu na konci konci školního roku skládají taky všichni studenti navštěvující pomaturitní studium němčiny a angličtiny.

Uchazeči si pro otestování svých znalostí volí státní jazykovou zkoušku základní úrovně B2 nebo státní jazykovou zkoušku všeobecnou, jejíž úroveň je C1. Je taky možné skládat zkoušku specializovanou – pro překladatelský či tlumočnický obor, která však není až tak obvyklá.

Termíny státní jazykové zkoušky se vypisují dvakrát ročně (podzimní a jarní termín), což uvítají zejména studenti, kteří navštěvují firemní vzdělávání nebo klasické jazykové kurzy. Zkoušku nelze skládat individuálně, termín konání vypisuji Ministerstvo školství a je vždy jednotný pro celou Českou republiku.

Získaný certitikát o Státní jazykové zkoušce je schválen Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, pro svoji náročnost a komplexnost skutečně jsou vysoce hodnocené, a to především zaměstnavateli v Česku a na Slovensku.

Na závěr ke „státnici“ jen dodáme, že je možné se k ní přihlásit i v případě, že uchazeč před jejím konáním nenavštěvoval žádný jazykový kurz.

Cambridgeské zkoušky – úrovně, termíny a platnost

Další velmi oblíbenou zkouškou u studentů navštěvujích pomaturitní studium angličtiny jsou zkoušky Cambridgeské. Uchazeči, kteří se pro tuto zkoušku rozhodnou, mají skutečně spoustu možností.

Z obecné angličtiny se skládají zkoušky s tajemnými zkratkami KET, PET, FCE, CAE, CPE. Existují taky Cambridgeské zkoušky specializované, případně zkoušky pro malé děti.

Termíny se vypisují několikrát ročně – dozvíš se je buď na oficiálních stránkách British Council nebo od usměvavých slečen v kanceláři naší školy PELICAN.

Na závěr jen dodáme, že kdo úspěšně složí Cambridgeskou jazykovou zkoušku, má skutečně vyhráno.

Certifikáty Cambridge English patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny – a jsou mezinárodně uznávané. A nejen to! Vzhledem k tomu, že mají taky časově neomezenou platnost, nemusí je studenti znovu opakovat.

A pro kterou zkoušku se rozhodneš Ty?

Tvůj PELICAN z Brna

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pelikan3.pnghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/pelikan3-150x150.pngPR-leadersVzděláníKaždá jazyková škola se v první řadě specializuje na jazykové kurzy, to se ví – a nikoho to (snad) nepřekvapí. Jejich účelem je dosáhnout toho, aby se jejich účastníci za krátkou dobu zlepšili v osvojovaném jazyce. Právě tento posun pak nejčastěji ověřují jazykové zkoušky. Účel skládání jazykových zkoušek se různí – někdo si chce skutečně pouze ověřit...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares