Náhlé změny počasí, přechody z tepla kavárny do únorového nečasu a další podobné situace nedělají naší pleti vůbec dobře. Jak ale zařídit, aby naše pleť byla dokonale připravená na jakýkoliv nešvar počasí?

Nezapomínejte na čištění

I když se to může zdát samozřejmé, správné vyčištění pleti je základ. Bez toho by nám žádný dokonalý krém ani maska nemohly dopřát kýžený výsledek. Úplným základem je čištění ráno a večer, kdy následně do pleti zapracujeme oblíbené produkty, jako je tonikum a pleťový krém.

Zamezte červenání

Ať už jsme na horách nebo ve městě, přechody mezi teplem a zimou nedělají pleti vůbec dobře. Pokud se nám tyto stavy dějí častěji, může se stát, že nám narůžovělé tváře zůstanou postupem času nadobro. Abychom tomu předešli, je důležité použít speciální krém proti zarudnutí, kterým svou pleť namažeme před odchodem z domu. Budeme tak dokonale chráněni před nešvary počasí.

Nezapomeňte hydratovat

I když nám skoro každý den po cestě do práce šlehá nepříjemně studený vítr do obličeje, nemusíme se bát použít hydratační krém. Již dávno jsou vyvráceny pověry, že nám při použití hydratačního krému v zimě popraská pleť obličeje. Pleťové krémy tohoto typu jsou plné vitamínů, bohatých na antioxidanty a jiné pomocné složky, jako jsou např. aloe vera, mořské řasy nebo glycerin.

Vyživujte adekvátními maskami

K výživě pleti patří i kvalitní pleťová maska. Tu můžeme vybírat z mnoha variant podle našeho typu pleti. Dobrou službu udělá např. hydratační, detoxikační či jílová maska. Ať už vyberete jakoukoliv, dopřávejte si ji zhruba jednou týdně – jen tak své pleti dopřejete všechny potřebné složky, které vaší pleť udrží ve výborné kondici.

I když si naše pleť zimní měsíce příliš neužívá, vy se tím nenechte vykolejit a užívejte si čerstvý vzduch na maximum. Správnou péčí svou pleť připravíte na pobyt venku a nebudete čelit nepříjemným následkům.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/skincare-1461395_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/skincare-1461395_960_720-150x150.jpgsvet zenyTipyjílová maska,kosmetika,krása,péče o pleť,pleť,pleťový krémNáhlé změny počasí, přechody z tepla kavárny do únorového nečasu a další podobné situace nedělají naší pleti vůbec dobře. Jak ale zařídit, aby naše pleť byla dokonale připravená na jakýkoliv nešvar počasí? Nezapomínejte na čištění I když se to může zdát samozřejmé, správné vyčištění pleti je základ. Bez toho by nám...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku