Hledáte způsob, jak pročistit vzduch na pracovišti? Tentokrát se nebude jednat o vztahy a motivaci k práci. Zaměříme se na ideální pracovní podmínky. Poradíme vám, jak získat čistý vzduch i v prašném prostředí.

1) Úklid je na místě

Pro získání čistého vzduchu na pracovišti je důležité pravidelně uklízet. Udržujte své pracoviště čisté nejen kvůli bezpečnosti, ale také pro lepší pracovní podmínky, které výrazně ovlivňují vaše zdraví. Ať už pracujete ve výrobě, zabývající se zpracováním dřeva nebo kovů, velkým pomocníkem pro vás bude systém odsávání prachu a filtrace vzduchu.

K odloučení větších nečistot využijete například cyklonové odlučovače. Podle potřeby si vyberte odsávací výkon. Spolehnout se můžete na standardně vybavené odlučovače s rotačním podavačem a expanzní nádobou.

2) Odsávání prachu

Při odsávání prachu využijete například filtrační zařízení, které je určeno pro odsávání brusíren a sléváren. V tomto případě oceníte také účinnost filtrace, která je vyšší než 99,9 %. Odsáváním prachu z výroby, případně při odsávání slévárenských pecí, uhlí a koksu, se zbavujete také explozního prachu. Vyberte si takové odsávací zařízení, které bude vyhovovat nejen svým výkonem, ale také velikostí filtračních ploch. Vybrat si můžete i odsávací a filtrační zařízení, které se specializuje na dřevozpracující a polygrafické provozy.

3) Moderní způsoby filtrace

Kromě samotného odsávání prachu a pravidelného úklidu výroby, využijete v provozu také průmyslové ventilátory. Ty jsou určené převážně pro transport čistého vzduchu. V tomto případě si můžete vybrat sílu odsávacího výkonu, stejně jako tlakovou třídu.

Pro průmyslové odsávání a celkově zařízení z průmyslové vzduchotechniky si nechte připravit odsávání vzduchu a filtraci na míru. Využijte možnost sestavit potrubní systém přesně, jak potřebujete a jak vám to prostor ve výrobně dovolí. Z potrubních dílů využijete segmentová kolena, přechodové odbočky, ale také uzavírací a přepínací klapky.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/exhaust-fan-546946_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/03/exhaust-fan-546946_960_720-150x150.jpgsvet zenyTipycyklonové odlučovače,filtrace vzduchu,odsávání vzduchu,průmysl,úklid,ventilátory,výrobaHledáte způsob, jak pročistit vzduch na pracovišti? Tentokrát se nebude jednat o vztahy a motivaci k práci. Zaměříme se na ideální pracovní podmínky. Poradíme vám, jak získat čistý vzduch i v prašném prostředí. 1) Úklid je na místě Pro získání čistého vzduchu na pracovišti je důležité pravidelně uklízet. Udržujte své pracoviště čisté nejen...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku