Židle je nedílnou součástí bytu nebo domu každého z nás a její důležitost vystihuje i verš ve slavném hitu Jiřího Suchého:“A ke stolu židli, kdo židli má, bydlí.“

Židle, aniž bychom si to někdy uvědomovali, je součástí celého našeho života. Na židlích jsme seděli ve školních lavicích, při obědech ve škole, doma nebo v restauracích nebo například v práci, ať už v kanceláři nebo někde na jednáních, tak kdekoliv jinde na pracovištích, na úřadech a v bankách. Všude tady se používají židle pro úlevu našim nohám.

U židlí se můžeme setkat se všemi druhy materiálů. Ať je to již dřevo, plast, tak i kov nebo látka.

Dělit bychom je mohli na kancelářské, jídelní, zahradní, nebo například na židle barové.

Jídelní židle

Židle, které používáme v domácnostech jsou zejména jídelní židle.

Díky velkému množství tvarů, velikostí, barev, materiálů si můžeme vybrat přesně tu, která se nám hodí k jídelnímu stolu a je dle našich představ.

Na Crosta.cz naleznete jídelní židle, který mají polstrování a látkový potah a sezení na nich je velmi příjemné a pohodlné, tak i židle dřevěné, kovové nebo plastové, které jsou váhově lehčí a zároveň snadnější na údržbu. Tyto židle se hodí nejen do domácností, ale i do různých gastro provozoven.

Kancelářské židle

K pracovním účelům zase volíme židle kancelářské.

Většinou se jedná o židle, které mají stavitelnou výšku, kolečka, jsou otočné a zjednodušují mám tak pohyb na pracovišti nebo u psacího stolu.

Stavitelnost výšky sedu kancelářské židle ve velmi důležitá. Každý z nás je jinak vysoký a díky tomu, že je možné si nastavit výšku sedu, tak eliminujeme hrbení, které by mohlo vést k bolestem zad.

Při jednáních, nebo na úřadech a v různých institucích se můžeme setkat s pevnými kancelářskými židlemi.

Rostoucí dětské židle

Pro malé děti jsou velmi vhodné pro sezení u psacích stolů rostoucí dětské židle, kde si nastavíme výšku sezení podle toho, jak nám dítě roste. Jsou vyrobeny většinou ze dřeva, který dává židli i částečnou pružnost, ale zároveň i pevnost a odolnost.

Zahradní židle

Na sezení u bazénu, na zahradě nebo při grilování můžeme použít zahradní židle, které mohou být i rozkládací a po sezóně je jednoduše složíme a nezabírají nám místo. Výhodou zahradních židlí je, že nám vydrží v jakémkoliv počasí venku a snadno se udržují. Jejich materiálem je většinou plast, ale i kombinace s kovem nebo dřevo.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/413834011_1-201811271600-1024x626.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/413834011_1-201811271600-150x150.jpgPR-leadersBydleníŽidle je nedílnou součástí bytu nebo domu každého z nás a její důležitost vystihuje i verš ve slavném hitu Jiřího Suchého:“A ke stolu židli, kdo židli má, bydlí.“ Židle, aniž bychom si to někdy uvědomovali, je součástí celého našeho života. Na židlích jsme seděli ve školních lavicích, při obědech ve...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares