Prodej nemovitostí nemusí jít vždy tak rychle, jak byste chtěli. Jenže když vás už začne tížit finanční situace, musíte jednat, a to rychle. Do hry tak vstupuje výkup bytu nebo výkup domu, který je tou nejlepší možností, jak se nemovitosti „zbavit” rychlostí blesku. Okamžitý výkup nemovitosti se totiž vztahuje na jakýkoli dům či byt, nezávisle na tom, jestli je nebo není zatížený nějakým závazkem, exekucí či věcným břemenem.

Služba, díky které prodáte nemovitost během pár dnů

Možná jste se s tímto pojmem zatím nesetkali. Pojďme si tedy definovat, o čem výkup nemovitosti vlastně je. Jedná se o službu, která umožňuje prodat dům či byt za hotové během několika málo dní. I když se vám nepodaří zinkasovat celých sto procent z kupní ceny, rychlost, s jakou se prodej uskutečňuje, je dostatečně silným argumentem pro.

Na rozdíl od klasického prodeje platí, že na kupce prakticky nečekáte. Nemovitost se prodá skutečně během pár dní a můžete hned inkasovat potřebné peníze, aniž byste utráceli za inzerci, home staging nebo mnoho dalšího.

Když je životní situace až příliš komplikovaná

Nabízí se otázka, kdy je výkup domu skutečně tou nejlepší cestou. Je to prosté a jednoduché – ve chvíli, kdy se nacházíte například v příliš komplikované životní situaci. Potřebujete větší obnos peněz na úhradu vašich závazků, nejste schopní splácet své závazky, hrozí vám exekuce nebo jste se (v pozitivním případě) rozhodli investovat a potřebujete kapitál na to, aby k investici mohlo dojít.

Jelikož se peníze obdrží do několika dnů, nebudete muset být nadále ve stresu, v druhém případě vám mezi prsty neproplyne ona investice, o které poslední měsíce uvažujete.

Netíží vás finanční situace?

Na druhou stranu v případě, že vás netíží ani finance, ani čas, je dobré to zkusit tradiční cestou z důvodu získání plné ceny. Pokud vám však nevadí získat 80-90 % z kupní hodnoty nemovitosti, výkup je východiskem ze situace i v této chvíli.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/bathroom-4130000_960_720.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/2022/10/bathroom-4130000_960_720-150x150.jpginfo@press-media.czBydleníProdej nemovitostí nemusí jít vždy tak rychle, jak byste chtěli. Jenže když vás už začne tížit finanční situace, musíte jednat, a to rychle. Do hry tak vstupuje výkup bytu nebo výkup domu, který je tou nejlepší možností, jak se nemovitosti „zbavit” rychlostí blesku. Okamžitý výkup nemovitosti se totiž vztahuje...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku