Pro některé běžný nápoj, pro jiné malý voňavý zázrak, který skvěle chutná a zároveň může pomoci vyléčit nejeden zdravotní neduh. Ano, řeč je o čaji. Pokud i vy patříte mezi skalní příznivce tohoto nápoje, který čaj by vám doma neměl chybět?

Kvalita z Anglie

Když se řekne čaj, většina lidí si tento pojem spojí s Velkou Británií. A není divu, vždyť Anglie je čajová velmoc již od 17. století, kdy ji začal ve své londýnské kavárně nabízet Thomas Garwey. Britové si čaj nesmírně oblíbili a dodnes dodržují tradice s ním spojené – jako je např. čaj o páté. Není tedy žádným překvapením, že nejkvalitnější a nejlahodnější čaje budou vyrábět právě místní společnosti. Které značky čaje tedy rozhodně stojí za ochutnání?

Ahmad tea

Hussain Afshar se živil dovozem čaje z Indie do Íránu mnoho let. V jeho stopách se rozhodl jít i jeho synAhmad, který zakoupil továrnu na čaj nedaleko Kaspického moře. Koncem 20. století celá rodina imigrovala do Velké Británie, kde se Ahmad rozhodl v obchodování s čajem pokračovat. Byla tak založena společnost Ahmad Tea, která se časem proslavila natolik, že se brzy začaly otevírat pobočky po celém světě. Pokud si tedy chcete vychutnat kvalitní sypaný čaj, vyzkoušejte od Ahmad Tea klasický English Breakfast či Ceylon.

English TeaShop

Lahodný čaj, který nejenom potěší na duchu, ale také zahřeje vědomí, že podporujete společnost, která jedná se všemi fér. To je English TeaShop. Kvalitní cejlonské čaje jsou vykupovány od malých farmářů za hodnotu, kterou skutečně mají (Fairtrade). Tito farmáři pěstují čaj v BIO kvalitě – nezatěžují životní prostředí ani půdu škodlivými chemikáliemi. Většina výrobního procesu čajů se odehrává na Srí Lance a místním pracovníkům je vyplácena dvojnásobná mzda. Čaje potěší nejenom skvělou chutí, ale také designovými krabičkami, které se skvěle hodí i jako dárek pro vaše blízké.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/english.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/english-150x150.jpginfo@press-media.czTipyPro některé běžný nápoj, pro jiné malý voňavý zázrak, který skvěle chutná a zároveň může pomoci vyléčit nejeden zdravotní neduh. Ano, řeč je o čaji. Pokud i vy patříte mezi skalní příznivce tohoto nápoje, který čaj by vám doma neměl chybět? Kvalita z Anglie Když se řekne čaj, většina lidí si tento...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku